Ті, хто хоче схуднути, часто виключають зі свого раціону нібито “погані” вуглеводи. Однак експерт з харчування Даніела Крел знає, що вони дуже важливі для здоров’я і благополуччя.

На відміну від білків і жирів, наш організм може виробляти вуглеводи самостійно. Так що поживні речовини для нас не життєво важливі.
Даніела Крел, експертка з харчування Баварського центру споживачів, попереджає:

“Це не означає, що ми повинні виключити зі свого раціону продукти, багаті вуглеводами. Оскільки вони містять важливу клітковину і вітаміни, що міститься в них глюкоза також підтримує рівень цукру в крові”.

Німецьке товариство харчування рекомендує отримувати не менше 50 відсотків споживаної енергії з вуглеводів. Дефіцит впливає на наше благополуччя.

5 ознак дефіциту вуглеводів

  • Втома і слабкість: якщо організму не вистачає глюкози, йому не вистачає найважливішого джерела енергії. Падає рівень цукру в крові, ми відчуваємо втому і слабкість.
  • Тяга до цукру: нестабільний рівень цукру в крові викликає у нас тягу до їжі. Тоді організму швидко потрібно багато вуглеводів, ми жадаємо солодкого.
  • Неприємний запах з рота: якщо в організмі не вистачає вуглеводів, він починає перетворювати жирові запаси в вуглеводи. Потім він знаходиться в стані кетозу і виділяє кетони, тобто хімічні сполуки, через рот. З’являється неприємний запах з рота.
  • Запори: на відміну від продуктів з високим вмістом жирів і білків, продукти, багаті вуглеводами, зазвичай містять багато клітковини. Це необхідно для нормального травлення. Якщо в організмі не вистачає клітковини, виникає запор.
  • Головні болі і недолік концентрації: щоб постачати мозок енергією, нам потрібна глюкоза. Якщо цього немає, ми часто не можемо сконцентруватися. Крім того, падіння рівня цукру в крові часто призводить до головних болів.