Зуби мудрості, як правило, прорізуються в 18-25 років. Зазвичай це болючий процес, який нерідко закінчується видаленням хворобливих зубів. Чи варто видаляти зуби мудрості?

Видаляти чи ні зуб мудрості? Цим питанням задаються як лікарі-стоматологи, так і пацієнти, у яких прорізуються зуби. Здавалося б, немає зубів мудрості – немає проблеми, проте багато стоматологів все ж радять своїм пацієнтам з видаленням почекати, адже нині зуби мудрості піддаються лікуванню, і далеко не завжди їх слід видаляти.

Чому зуби мудрості краще зберегти?

У зубів мудрості є ряд переваг у порівнянні зі своїми побратимами. Оскільки вони прорізуються пізніше за інших, то цілком можуть стати опорою для мостовидних протезів. Якщо «вісімки» видалити, то встановити такий протез можна буде тільки за допомогою імплантатів. А якщо у людини відсутній стоявший попереду сьомий чи шостий зуб, то зуб мудрості однозначно може знадобитися для протезування.

Читайте також:  SeTrade: сертифіковані матеріали Resinworks за доступними цінами

Зуб мудрості також бажано зберегти, якщо він має зуб-антагоніст і бере участь в процесі жування.

Видалення зуба мудрості

Видаляти!

Бувають випадки, коли клінічна картина прорізування зуба мудрості складається таким чином, що його однозначно потрібно видаляти. Нерідко зуби мудрості виявляються досить крихкими і піддаються руйнуванню. У такому випадку інфекція швидко проникає всередину зуба, що призводить до розвитку періодонтиту або періоститу. У таких випадках у хворого з’являються сильні зубні болі, що віддають у вухо. В області щоки відзначається сильна набряклість. У таких випадках зуб мудрості однозначно підлягає терміновому видаленню.

Показаннями до видалення зуба мудрості також є:

  • Неправильне положення зуба. Приміром, зуб мудрості може лежати з нахилом або горизонтально. Такий зуб не представляє ніякої цінності для протезування, тому його можна видаляти.
  • Відсутність простору для прорізування. Якщо в такому випадку не видалити зуб мудрості, то може статися зсув зубного ряду, що вкрай небажано.
  • Розвиток перікорніта (запалення капюшона). Зуб мудрості, який прорізався приймає таке положення, що частина його коронки покрита слизовою оболонкою – капюшоном. Між зубом і капюшоном утворюється простір, в який можуть потрапляти патогенні мікроорганізми, сприяючи розвитку запального процесу. Це хвороба називається перікорніт і вона є показанням для видалення зуба мудрості.
Читайте також:  Важливість ефективного догляду за зубами

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПОВЕРХНЕВІ УТВОРЕННЯ НА ЗУБАХ

РУХЛИВІСТЬ ЗУБІВ

ЩО РОБИТИ, КОЛИ БОЛИТЬ ЗУБ