UKRHEALTH.NET – консультант

1. Чи має короткозорість спадкову схильність?

Короткозорість пов’язана з анатомічною будовою очей, коли його довжина не відповідає оптичній силі. Це передається у спадок. Помічено, що у дітей короткозорість зазвичай сильніше і прогресує швидше, ніж свого часу у їхніх батьків.

2.Як впливають на прогресування короткозорості комп’ютер і телевізор? 

Людині, довгостроково сидить і біля екрану телевізора, і біля екрану комп’ютера, доводиться навантажувати зір. У цьому немає нічого хорошого – саме підвищення зорової навантаження через необхідність постійно щось читати-дивитися-вивчати лікарі вважають причиною того, що навколо так багато короткозорих людей. У разі з дорослими телевізор навряд чи серйозно зашкодить, а от дітям захоплюватися не варто. Що стосується комп’ютера, то дітям перебування за ним необхідно обмежувати, – в залежності від віку, рекомендується проводити біля екрана не більше 30 – 90 хв в день. Для дорослих, які за родом діяльності змушені постійно працювати з комп’ютером, існує ряд спеціальних вправ, зорова гімнастика, спрямована на поліпшення кровообігу очей та профілактики погіршення зору.

Читайте також:  Медик розповіла, що відбувається з організмом після відмови від алкоголю

3. Як впливає на прогресування короткозорості вагітність?

Через гормональних змін короткозорість може посилитися. На щастя, зазвичай ненабагато. Але якщо міопія середнього або високого ступеня (більше 6 діоптрій), лікарі можуть рекомендувати кесарів розтин через ризик відшарування сітківки.

4.Якщо до вечора очі болять і зір падає – це короткозорість?

Це помилкова короткозорість – спазм очних м’язів на тлі їхнього хронічного стомлення. «Лікується» спазм акомодації зниженням навантаження на очі: нормальним режимом роботи і відпочинку (10-хвилинні перерви кожні 2 години), гімнастикою для втомлених очей, правильною організацією робочого місця.

5. Якщо зір при короткозорості змінюється в бік поліпшення – чи варто звертатися до лікаря?

Читайте також:  Лікар пояснив різницю між остеоартритом та ревматоїдним артритом

Після 20-25 років, міопія, як правило, стабілізується, але потрібно чуйно реагувати на будь-які зміни якості зору – не важливо, покращився воно чи погіршився! Необхідна додаткова консультація офтальмолога і огляд очного дна.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News