UKRHEALTH.NET – консультант

1. Чи має короткозорість спадкову схильність?

Короткозорість пов’язана з анатомічною будовою очей, коли його довжина не відповідає оптичній силі. Це передається у спадок. Помічено, що у дітей короткозорість зазвичай сильніше і прогресує швидше, ніж свого часу у їхніх батьків.

2.Як впливають на прогресування короткозорості комп’ютер і телевізор? 

Людині, довгостроково сидить і біля екрану телевізора, і біля екрану комп’ютера, доводиться навантажувати зір. У цьому немає нічого хорошого – саме підвищення зорової навантаження через необхідність постійно щось читати-дивитися-вивчати лікарі вважають причиною того, що навколо так багато короткозорих людей. У разі з дорослими телевізор навряд чи серйозно зашкодить, а от дітям захоплюватися не варто. Що стосується комп’ютера, то дітям перебування за ним необхідно обмежувати, – в залежності від віку, рекомендується проводити біля екрана не більше 30 – 90 хв в день. Для дорослих, які за родом діяльності змушені постійно працювати з комп’ютером, існує ряд спеціальних вправ, зорова гімнастика, спрямована на поліпшення кровообігу очей та профілактики погіршення зору.

3. Як впливає на прогресування короткозорості вагітність?

Через гормональних змін короткозорість може посилитися. На щастя, зазвичай ненабагато. Але якщо міопія середнього або високого ступеня (більше 6 діоптрій), лікарі можуть рекомендувати кесарів розтин через ризик відшарування сітківки.

4.Якщо до вечора очі болять і зір падає – це короткозорість?

Це помилкова короткозорість – спазм очних м’язів на тлі їхнього хронічного стомлення. «Лікується» спазм акомодації зниженням навантаження на очі: нормальним режимом роботи і відпочинку (10-хвилинні перерви кожні 2 години), гімнастикою для втомлених очей, правильною організацією робочого місця.

5. Якщо зір при короткозорості змінюється в бік поліпшення – чи варто звертатися до лікаря?

Після 20-25 років, міопія, як правило, стабілізується, але потрібно чуйно реагувати на будь-які зміни якості зору – не важливо, покращився воно чи погіршився! Необхідна додаткова консультація офтальмолога і огляд очного дна.