Більша частина українців починає ранок з чашки кави, і цей напій давно став одним з найулюбленіших. Експерти радять не забувати про каву і тим, хто регулярно займається спортом, і ось цілих 5 причин на користь подібної звички.

1. Кава покращує циркуляцію крові

Японські дослідники недавно встановили, що у регулярних споживачів кави відзначається більш здоровий кровообіг. Протягом 75 хвилин після випивання кави у цих людей приплив крові збільшувався на 30% порівняно з тими, хто не вживав кави. А циркуляція крові дуже важлива для роботи м’язів і фізичних навантажень.

2. Кава знімає біль

Читайте також:  Провідна причина випадання волосся - нестача поживних речовин

Вчені з Університету Іллінойсу з’ясували, що при вживанні 2-3 чашок кави за годину перед 30-хвилинними фізичними навантаженнями високою інтенсивністю рівень м’язового болю знижується. Кофеїн дає можливість напружуватися трохи сильніше під час тренувань.

3. Кава покращує пам’ять

До такого висновку прийшли вчені з Університету Джона Хопкінса. Добре працююча пам’ять буває корисною при тренуваннях для запам’ятовування безлічі різноманітних вправ і кількості підходів.

4. Кава відновлює м’язи

Дослідники з Університету Ковентрі виявили, що кофеїн допомагає відновлювати м’язову масу, яку людина втрачає з віком, а також знижує ризик вікових травм.

5. Кава дає паливо для м’язів

Читайте також:  Сім переваг м'ятного чаю для здоров'я

Виявляється, корисною буває і чашка кави після фізичних навантажень. Кава або напої з кофеїном на 66% підвищують вміст глікогену в м’язах через 4 години після тренувань. Глікоген це різновид вуглеводів, які використовуються м’язами як “паливо” при навантаженнях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЗМЕНШИТИ БІЛЬ В М’ЯЗАХ ПІСЛЯ ТРЕНУВАННЯ

ЧОМУ КАВА ПІДНІМАЄ НАСТРІЙ

ЯК ХАРЧУВАТИСЯ ДО І ПІСЛЯ ТРЕНУВАННЯ