Щоб позбутися від проблем з шлунком, треба розуміти психосоматику їх виникнення.

На даний момент лікування хвороб часто спрямоване на усунення їх проявів, при цьому глибинні причини виникнення проблеми залишаються нез’ясованими. Але ж найважливіше зрозуміти, що дає первинний імпульс для виникнення тієї чи іншої хвороби. Тільки знаючи початкову причину появи хвороби, ми зможемо ефективно боротися з нею і остаточно її вилікувати.

Хвороби шлунка – явище поширене. Але що є першопричиною їх появи? І що потрібно робити, щоб остаточно їх позбутися?

Мислеформи, емоції і хвороби

Існує думка, що хвороби безпосередньо пов’язані з нашим сприйняттям світу. Думки, які постійно крутяться у нас в голові і емоції, які ми при цьому відчуваємо, впливають на стан нашого організму. І від того, які емоції переважають в нашому житті, залежить схильність до появи тих чи інших хвороб.

Злоба, образа, страх, дратівливість, гнівливість, недовірливість і невпевненість в собі – ці та інші негативні емоції призводять до того, що в імунній системі з’являються проломи, виникають порушення в гомеостазі організму. У результаті ми отримуємо хвороби тих чи інших органів. І від того, які саме негативні емоції у нас переважають, залежить, який орган прийме на себе болючий удар.

Такої думки дотримуються представники нетрадиційної медицини, але й офіційна медицина визнає існування психосоматичних хвороб, тобто хвороб, які виникають при взаємодії психічних і фізіологічних факторів. І хвороби шлунка якраз входять в список психосоматичних розладів.

До поширених хвороб шлунка, які мають психосоматичну складову, відносять виразку шлунка та гастрит, а також хвороби кишечника: гастродуоденіт, синдром роздратованого кишечника і дискинезію жовчовивідних шляхів.

Хвороби шлунка і їх метафізика

Шлунок – орган, який активно бере участь у перетравлюванні їжі. Деякі представники нетрадиційної медицини вважають, що він також «перетравлює» емоції та ідеї, з якими ми живемо. На їх думку хвороби шлунка виникають від надмірного відчуття невпевненості, підозріливості, страху перед завтрашнім днем і невмінням прийняти ситуацію такою, яка вона є. Згідно з іншими джерелами провокувати неполадки в системі травлення можуть безглуздість, дратівливість, жадібність. Є ще думка, що хворобами шлунка страждають ті, хто схильні до смутку і сильно залежать від оцінок оточуючих. Але завжди йдеться про перекосі в думках і почуттях, і про сильні негативні емоції, які й призводять до появи патологічних станів шлунка.

А психологи та психотерапевти говорять про те, що спровокувати хвороби шлунка може стрес і запевняють, що існує прямий зв’язок між станом нервової системи, психіки і хворобами шлунка. Це означає, що у метафізичних причин виникнення хвороб шлунка з’являється пояснення і з фізіологічної точки зору.

Експериментальне підтвердження

Були проведені досліди на щурах, які підтвердили зв’язок між стресом і хворобами шлунка. Тваринам протягом декількох днів створювали стресові ситуації. У результаті через кілька днів у них утворювалася виразка шлунка. Це доводить, що виразка безпосередньо пов’язана зі стресом.

Відомо, що виразкова хвороба виникає при наявності в шлунку бактерії Helicobacter pylori. Але при цьому дана бактерія мається на шлунках більше ніж у половини населення планети. Виразка ж з’являється у набагато меншої кількості людей. Саме стрес є фактором впливу, який створює передумови для активізації бактерії і формування виразки шлунка.

Стрес і образ думок

У сучасному світі ми постійно опиняємося в стресових ситуаціях. Перевантаження, конфлікти, проблеми зустрічаються на кожному кроці. І дуже важливо як ми реагуємо на них. Які думки виникають у нас в стресових ситуаціях, і які емоції ми при цьому відчуваємо. Якщо стреси позбавляють нас рівноваги і породжують страхи та невпевненість у завтрашньому дні, якщо ми постійно сердимося і дратуємося, значить – ризикуємо дістати гастрит або виразку шлунка.

Але навіть якщо ми сховаємось від зовнішнього світу в спробі сховатися від стресів, це не гарантує нам здоров’я. Адже і на самоті можна вдаватися до смутку, збирати злість і всього боятися.

Зміни спосіб думок і стань здоровим

Наші похмурі думки і негативні емоції розбалансовують організм і провокують появу хвороб шлунка. Можна лікувати гастрит і виразку таблетками і сидіти на «правильній» дієті, але щоб позбутися хвороби остаточно, потрібно змінити образ думок і навчитися справлятися зі стресами.

А ще потрібно відчути любов до себе і навколишнього світу. Не допускайте нудьги і зневіри, не «зависайте» в стані невпевненості в собі, женіть від себе страхи і навчіться бачити гарне в навколишньому світі. Таке ставлення до себе і до життя зміцнить здоров’я і допоможе перемогти хвороби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ТРАВЛЕННЯ

ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ГАСТРИТУ