Медичні фахівці склали своєрідний антирейтинг професій, представники яких ризикують більше за інших стати жертвами раку легенів.

Професія №1: шахтарі. Не дивно, що в списку професій, які доводять до раку легенів, шахтарі йдуть першими. Їм як нікому часто доводиться вдихати пил підземних копалин. Один з компонентів такої пилу – кремнезій – здатний провокувати процеси в легенях, що сприяють виникненню пухлин.

Професія №2: муляри. Майже так само, як і шахтарі, вони постійно контактують з пилом від каменів, піску і глини.

Професія №3 і №4: робочі пластикової та переробної промисловості. Ці професії також можуть призводити до виникнення раку легенів, оскільки зайнятим у даній індустрії працівникам нерідко доводиться вдихати випари важких металів і токсичних газів, що утворюються в результаті переробки пластмаси.

Професія №5: будівельники. Їм доводиться практично щодня вдихати частинки азбесту.

За словами вчених, повітря на виробництвах, яким дихають представники цих професій, зовсім не сприяє здоров’ю легенів. Дана проблема посилюється в разі економії на респіраторах і засобах по очищенню повітря.

«Основним зовнішнім фактором появи раку легень, є попадання в організм хімічних речовин, таких як кадмій, азбест, пари вугілля і деревного пилу, миш’як, уран, радон, дизельні та інші токсичні пари. Ці ж обставини ведуть до розвитку туберкульозу, хронічних захворювань легенів та серцевої недостатності», – зазначили укладачі списку небезпечних професій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 ОЗНАК ТОГО, ЩО ЛЕГЕНІ НЕ В ПОРЯДКУ

Джерело: МедікФорум