Якщо дотримуватися цих простих порад, можна стати довгожителем – запевняють вчені з Гарварду.

Дослідження, проведене фахівцями Гарвардського університету, підтвердило: дотримання всього п’яти здорових звичок може додати людині в середньому 10 років активного життя. Просто змінивши свій спосіб життя, жінки можуть подовжити своє життя на 14 років, а чоловіки — на 12.

У рекомендаціях немає нічого того, про що ми не чули б раніше, але, мабуть, вперше ефективність здорового способу життя підтверджена так наочно.

У дослідженні, результати якого були опубліковані в журналі Circulation, були вивчені дані про 78 865 жінок і 44 354 чоловіків. Отримані результати підтверджують, що повна відмова від куріння, підтримка здорового рівня ІМТ (індекс маси тіла), приділяти фізичній активності в середньому півгодини в день, правильно харчуватися і пити не більше келиха вина в день можуть дійсно продовжити час життя.

Читайте також:  Незвичайні симптоми, якими може виявлятися рак легень

Так, якщо 50-річна жінка починає слідувати цим рекомендаціям, швидше за все, вона проживе ще 43 роки – якщо ж її спосіб життя буде менш здоровим, вона може розраховувати тільки на 29 років життя.

Що ж до чоловіків, то якщо вони в 50 років почнуть вести здоровий спосіб життя, то зможуть прожити ще як мінімум 38 років — на 12 років більше, ніж проживуть, якщо будуть віддаватися надмірностей. Отже, п’ять звичок, які можуть подарувати вам 10 років життя:

  • Повна відмова від куріння;
  • Здорове харчування;
  • Фізична активність (не менше півгодини в день);
  • Підтримка здорової маси тіла;
  • Помірне вживання алкоголю (не більше келиха вина в день).
Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News