Наша зайнятість може відбиватися на здоров’ї сім’ї. Через велику кількість роботи буває важко знайти час на фізичну активність. Також ми звикаємо до нездоровим перекусу, їжі на винос, частенько проводимо вільний час перед телевізором або за комп’ютером. Однак, ці звички піддають ризику наше здоров’я, а також здоров’я наших дітей зараз і в довгостроковій перспективі.

Саме тому дуже важливо зупинитися, все переосмислити і прийняти розумне рішення щодо здорового способу життя. Ось п’ять простих способів, які допоможуть вашій родині знайти здоровий спосіб життя:

1. Будьте активний щодня

Регулярні фізичні навантаження важливі для здорового росту, розвитку і самопочуття дітей і підлітків. Вони повинні отримувати фізичне навантаження мінімум по одній годині в день, включаючи різноманітні гіперактивні види діяльності. Заплануйте заняття спортом мінімум три рази в тиждень. Не забувайте, що батьки повинні бути прикладом.

Читайте також:  5 способів допомогти печінці бути здоровою
2. Пийте більше води

Пити воду

Вода – найкращий спосіб втамувати спрагу, на відміну від фруктових соків, газованої води і інших солодких напоїв, які містять доданий цукор. Молоко з низьким вмістом жиру для дітей старше двох років – живильний напій та відмінне джерело кальцію. Давайте дітям свіжі фрукти замість фруктових соків.

3. Їжте більше фруктів і овочів

Щоденне вживання фруктів і овочів допомагає дітям рости і розвиватися, підтримувати енергійність і дозволяє знизити ризик багатьох хронічних захворювань. Прагніть вживати дві порції п’ять порцій фруктів і овочів щодня. Намагайтеся мати вдома свіжі фрукти для перекусу і вживати фрукти і овочі при кожному прийомі їжі.

Читайте також:  Які проблеми можуть виникнути в організмі у разі дефіциту вітаміну С?
4. Вимикайте екрани

сім'я

Сидяче або лежаче проведення часу за переглядом телевізора, в інтернеті, або за грою в комп’ютер призводить до розвитку зайвої ваги або ожиріння у дітей. Діти і підлітки повинні проводити не більше двох годин на день за розвагами біля екранів. Постарайтеся звести до мінімуму спілкування з “гаджетами”. Організуйте активні ігри чи заняття для дітей удома або на вулиці в якості альтернативи телевізору або комп’ютерним іграм.

5. Намагайтеся їсти менше “сухом’ятки”, вибирайте корисні варіанти для перекусу

Здорові перекуси допомагають дітям і молодим людям задовольнити щоденні потреби в поживних речовинах. Перекуси з фруктів і овочів, молочних продуктів з низьким вмістом жиру і цільними злаками є корисною альтернативою. Намагайтеся не брати для перекусу продукти з високим вмістом цукру чи насичених жирів, такі як чіпси, печиво і шоколад, які призводять до набору зайвої ваги у дітей.

Читайте також:  Не використовуйте зубну щітку більше трьох місяців – небезпечні наслідки