Ми так часто чуємо про користь морепродуктів, що це вже не викликає сумнівів. Багато прихильників правильного харчування активно включають в щоденний раціон рибу, в тому числі у вигляді суші або ролів. А чи може така дієта пошкодити? Спробуємо розібратися.

Користь

Скажемо відразу – їсти суші і роли можна і потрібно. Інгредієнти, які використовуються в цих стравах, несуть безумовну користь. При дотриманні одної невеликої умови: помірному споживанні. Якщо ви можете вчасно зупинитися і вийти з-за столу з відчуттям легкості (як рекомендують фахівці), то все в порядку. Адже суші і роли включають:

Рибу. В першу чергу вона цінна високим вмістом омега-3 жирних кислот, які надають комплексну дію на організм. Вони сприяють зниженню рівня холестерину, благотворно впливають на серцево-судинну систему, зменшують ризик утворення тромбів, підвищують засвоєння кальцію і т. д. Перераховувати можна довго, не забуваючи про те, що при регулярному вживанні омега-3 кислот поліпшується стан шкіри і волосся. Крім того, в рибі міститься фосфор, який необхідний для кісток, зубів, підтримує нормальну роботу нервової системи.

Суші

Рис. Це корисна для організму клітковина і відсутність глютену, який може викликати алергію. Рис містить майже всі вітаміни групи В, а також елементи аскорбінової кислоти, РР, Н і мікроелементи.

Водорості. Кальцій, магній, калій, йод, натрій, кремній, марганець, фосфор, сірка, вітаміни A, B1, B2, B3, B6, B12, C, D, E, R, PP, ферменти, альгінова кислота, поліненасичені жирні кислоти, полісахариди… Все це міститься у водоростях, але головне – це, звичайно, йод, необхідний для нормальної роботи щитовидної залози.

Васабі. Цю специфічну приправу називають і «японський хрін», і «японська гірчиця», однак за своїм походженням вона близька до капусти. Васабі благотворно діє на організм, допомагає справлятися з захворюваннями органів дихання, японці застосовують васабі в рамках терапії онкологічних захворювань.

Васабі

Шкода

Як відомо, надмірне вживання навіть самих корисних продуктів може дати зворотний ефект. Справедливо це і стосовно до страв японської кухні.

Риба. Вже встановлено, що червона риба добре накопичує небезпечне для здоров’я з’єднання метилртуть. Воно утворюється в океані ртуті в результаті діяльності бактерій. Так що любителям суші рекомендується брати страви з гребінцями, кальмарами і крабами – вони менше всього накопичують це шкідливий з’єднання. Крім того, використовувана в суші і роллах сира риба може містити гельмінтів.

Суші

Рис. Надлишок рису – це надлишок вуглеводів, а про наслідки знають, напевно, всі. Щоправда, вживання великої кількості рису несе ще одну небезпеку – білий рис викликає запор.

Водорості. Користь йоду, про яку ми згадали вище, при надмірному вживанні може обернутися своєю протилежністю. Якщо в організмі утворюється надлишок йоду, це може призвести, по-перше, алергією, а по-друге, порушеннями в роботі щитовидної залози, яка регулює обмінні процеси в організмі.

Васабі. Будьте обережні, якщо у вас є проблеми з серцем і судинами: надмірне вживання васабі може призвести до підвищення артеріального тиску.

Помірність – ключ до здорового харчування, і повною мірою це стосується вживання страв японської кухні. А ще про одну систему живлення, в якій акцент зроблено на споживання риби, можна прочитати в статті «Що таке скандінавська дієта і чому про неї всі говорять».