Часник підсилює захисні сили організму і є захисником серця, судин, печінки, шкіри. Його вживання, крім іншого, дає ефект профілактики раку. Якщо ви хочете підтримати і зміцнити своє здоров’я, почніть регулярно вживати в їжу цей пряний овоч.

Корисний для серця і кровообігу. У часнику міститься натуральний компонент аденозин, який запобігає утворенню згустків крові. У країнах, де часник традиційно вживається у великій кількості, люди в середньому мають більш здорове серце. Особливо корисним для серця часник стає, якщо його розчавити: при цьому амінокислота аліїн, котра міститься в часнику перетворюється в речовину аліцин, який надає на кровоносні судини потужну стимулюючу дію. Завдяки йому кровоносні судини стають більш широкими і еластичними, знижується кров’яний тиск.

Знижує рівень ліпідів в крові. Часниковий аліцин також робить позитивний вплив на рівень ліпідів в крові – завдяки його дії знижується рівень холестерину.

Читайте також:  Корисні звички: як почати день продуктивно

Знищує бактерії. Аліцин також діє як природний антибіотик. Завдяки цій властивості свіжий часник в їжі допомагає при шлунково-кишкових інфекціях, вбиваючи патогенні віруси або бактерії в кишечнику, не пошкоджуючи кишкову флору. Вживання часнику захищає і від розвитку грибкових інфекцій.

Захищає від хвороб зубів і ясен. Бактерицидна дія часнику допомагає оздоровлювати стан порожнини рота. Щоб не страждати від карієсу і хвороб пародонту, зробіть часник обов’язковим продуктом в своєму раціоні.

Покращує травлення і функції печінки. Речовини свіжого часнику активують травні залози, допомагають від запорів і метеоризму. Сірковмісні компоненти допомагають печінці в її роботі головного фільтра організму. При цьому мікроелемент селен, також присутній в часнику, захищає саму печінку від пошкодження токсинами.

Читайте також:  Названі симптоми дефіциту йоду в організмі

Запобігає раку. Вважається, що перший офіційний висновок про здатність часнику захищати людину від раку належить «батькові медицини» давньогрецькому ескулапу Гіппократу. Речовини часнику, такі як аліцин і алілсульфіди, здатні впливати на токсичні онкогенні речовини і сприяти їх виведенню. Крім того, у часнику містяться сполуки сірки, які діють проти окислення і вільних радикалів, що викликають запалення і рак. Речовини часнику здатні інгібувати пошкодження клітин і поява пухлинних клітин, сприяють самознищенню хворих клітин, перешкоджають появі метастазів.

Допомагає від бородавок. Якщо шматочок часнику прикріпити пластиром до бородавки і повторити таку аплікацію кілька разів, утворення на шкірі повинно зникнути.

Знижує рівень цукру в крові. Часник дуже корисний для діабетиків, він має властивість знижувати концентрацію цукру в крові (на цілих 25%) і уповільнює процес розщеплення інсуліну безпосередньо в печінці.

Читайте також:  Яких людей особливо часто кусають комарі?

Підсилює захисні сили організму в сезон застуд. Згідно проведеним дослідженням, щоденне вживання часнику може знижувати частоту простудних захворювань більш ніж на 60%. Також часник допомагає швидше одужувати при застуді: середня тривалість хвороби зменшується приблизно на 70%. Цією якістю часник зобов’язаний високому вмісту в ньому сірчаних сполук, що зміцнюють імунітет і нейтралізують ті шкідливі речовини, які пошкоджують клітини організму.

Омолоджує шкіру. У часнику міститься цілий комплекс речовин, що поліпшують регенеруючі властивості шкіри, роблять її пружною і краще захищеною від появи вугрів і зморшок. Ці речовини – антиоксиданти, флавоноїди, вітаміни групи В, кислоти. Щоб поліпшити стан шкіри досить з’їдати по 1-2 зубчики часнику кожен день.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News