Часник підсилює захисні сили організму і є захисником серця, судин, печінки, шкіри. Його вживання, крім іншого, дає ефект профілактики раку. Якщо ви хочете підтримати і зміцнити своє здоров’я, почніть регулярно вживати в їжу цей пряний овоч.

Корисний для серця і кровообігу. У часнику міститься натуральний компонент аденозин, який запобігає утворенню згустків крові. У країнах, де часник традиційно вживається у великій кількості, люди в середньому мають більш здорове серце. Особливо корисним для серця часник стає, якщо його розчавити: при цьому амінокислота аліїн, котра міститься в часнику перетворюється в речовину аліцин, який надає на кровоносні судини потужну стимулюючу дію. Завдяки йому кровоносні судини стають більш широкими і еластичними, знижується кров’яний тиск.

Знижує рівень ліпідів в крові. Часниковий аліцин також робить позитивний вплив на рівень ліпідів в крові – завдяки його дії знижується рівень холестерину.

Знищує бактерії. Аліцин також діє як природний антибіотик. Завдяки цій властивості свіжий часник в їжі допомагає при шлунково-кишкових інфекціях, вбиваючи патогенні віруси або бактерії в кишечнику, не пошкоджуючи кишкову флору. Вживання часнику захищає і від розвитку грибкових інфекцій.

Захищає від хвороб зубів і ясен. Бактерицидна дія часнику допомагає оздоровлювати стан порожнини рота. Щоб не страждати від карієсу і хвороб пародонту, зробіть часник обов’язковим продуктом в своєму раціоні.

Покращує травлення і функції печінки. Речовини свіжого часнику активують травні залози, допомагають від запорів і метеоризму. Сірковмісні компоненти допомагають печінці в її роботі головного фільтра організму. При цьому мікроелемент селен, також присутній в часнику, захищає саму печінку від пошкодження токсинами.

Запобігає раку. Вважається, що перший офіційний висновок про здатність часнику захищати людину від раку належить «батькові медицини» давньогрецькому ескулапу Гіппократу. Речовини часнику, такі як аліцин і алілсульфіди, здатні впливати на токсичні онкогенні речовини і сприяти їх виведенню. Крім того, у часнику містяться сполуки сірки, які діють проти окислення і вільних радикалів, що викликають запалення і рак. Речовини часнику здатні інгібувати пошкодження клітин і поява пухлинних клітин, сприяють самознищенню хворих клітин, перешкоджають появі метастазів.

Допомагає від бородавок. Якщо шматочок часнику прикріпити пластиром до бородавки і повторити таку аплікацію кілька разів, утворення на шкірі повинно зникнути.

Знижує рівень цукру в крові. Часник дуже корисний для діабетиків, він має властивість знижувати концентрацію цукру в крові (на цілих 25%) і уповільнює процес розщеплення інсуліну безпосередньо в печінці.

Підсилює захисні сили організму в сезон застуд. Згідно проведеним дослідженням, щоденне вживання часнику може знижувати частоту простудних захворювань більш ніж на 60%. Також часник допомагає швидше одужувати при застуді: середня тривалість хвороби зменшується приблизно на 70%. Цією якістю часник зобов’язаний високому вмісту в ньому сірчаних сполук, що зміцнюють імунітет і нейтралізують ті шкідливі речовини, які пошкоджують клітини організму.

Омолоджує шкіру. У часнику міститься цілий комплекс речовин, що поліпшують регенеруючі властивості шкіри, роблять її пружною і краще захищеною від появи вугрів і зморшок. Ці речовини – антиоксиданти, флавоноїди, вітаміни групи В, кислоти. Щоб поліпшити стан шкіри досить з’їдати по 1-2 зубчики часнику кожен день.

Джерело: МедікФорум