Іноді сухофрукти можуть замінити собою ліки. Про це розповіла російських лікар дієтолог-нутриціолог Юлія Манчук. За словами фахівця, у разі хвороби завжди потрібно звертатися до медиків, але сухофрукти можуть стати відмінним доповненням до терапії.

Сушений інжир. Чудово допомагає від сухого і виснажливого кашлю, благотворно впливає на нирки, покращує роботу шлунково-кишкового тракту. Також цей сухофрукт корисний для серцево-судинної системи: наприклад, інжир заспокоює часте серцебиття, запобігає розвитку гіпертонії.

Курага. Речовини, що входять до складу даного сухофрукту, розширюють і очищають кровоносні судини – завдяки цьому поліпшується стан нирок і серця, головного мозку. За словами лікаря, багата магнієм курага здатна замінити дорогі препарати з його змістом і не гірше ліків дозволяє справлятися зі стресом.

Ізюм. Цей сухофрукт дуже корисний для підтримки психо-емоційного здоров’я, його вживання добре захищає від спалахів дратівливості і гніву. Налягати на родзинки слід і тим, кому необхідно зміцнювати здоров’я серцево-судинної системи, людям з недокрів’ям.

Чорнослив. Сухофрукт відомий своєю властивістю покращувати обмін речовин, роботу кишечника, а також нормалізувати тиск.

Сушений ананас. Ставши сушеним, ананас зберігає в собі рідкісну речовину бромелайн, що складається з рослинних ферментів – завдяки його дії на організм ананас у вигляді сухофрукта налагоджує травлення і бореться із запальними процесами.

Сушена вишня. У вигляді сухофрукта вона корисна для активного виведення з організму небажаних речовин, токсинів і хімікатів. Крім того, сушена вишня – відмінний антисептик і відхаркувальний засіб, а також «ліки» від судом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТРИ НАЙКОРИСНІШИХ СУХОФРУКТІВ, ЯКІ ВАМ ТОЧНО ЗНАДОБЛЯТЬСЯ

Джерело: МедікФорум