Щороку від сепсису вмирає кожен п’ятий стаціонарний хворий, а інфекційні ускладнення – чи не основна причина смерті у шпиталі. Лікарі пояснили, які небезпеки несе у собі зараження крові.

На перших стадіях діагностувати зараження вкрай непросто, але поширення триває з великою швидкістю, через що зупинити його стає ще складніше. Йдеться стан, у якому системи органів не дають реакцію на інфікування крові.

Лікар Володимир Нікіфоров уточнив, що сепсису частіше схильні до пацієнтів з ускладненнями – у них сильно ослаблена імунна система на тлі основної недуги. Група ризику складається із онкологічних хворих після проведення хіміотерапії. Нерідко сепсис уражує легені, що призводить до дихальної недостатності.

Читайте також:  Лікар розповів про найважливіші добавки для чоловіків і жінок

Септичний шок, своєю чергою, вкрай негативно впливає серце і характеризується підвищеної ймовірністю летального результату. Для запобігання септичного шоку слід помічати навіть найменші зміни у ключових показниках аналізів. З інтервалом у 2 години необхідно вимірювати тиск, частоту дихання, пульс та сатурацію. Елементарну гігієну теж слід дотримуватись – профілактика забруднень від пацієнта до пацієнта.