Дефіцитом магнію можуть проявлятися небезпечні порушення організму-наприклад, цукровий діабет, шлунково-кишкові захворювання.

За даними британської служби охорони здоров’я NHS, одним із симптомів дефіциту магнію в організмі є м’язові спазми, часто відчуваються в ногах. Такі судоми можуть статися в будь-який час, але у більшості людей вони виникають вночі або під час відпочинку. Спазми можуть тривати від декількох секунд до 10 хвилин і згодом викликати хворобливі відчуття в ураженій м’язі.

Занадто низький рівень магнію – це стан, який вимагає терапії. В її відсутність проблема може прийняти більш масштабний і драматичний характер – людина стає схильною до порушень серцевого ритму і коронарних спазмів, високому кров’яному тиску, остеопорозу, мігрені.

Читайте також:  Ендокринолог назвала важливу ознаку здоров'я всього організму

Фахівці попереджають, що дефіцит магнію в організмі може пояснюватися небезпечними порушеннями – про це пише видання Express.

Проблеми з шлунково-кишковим трактом. Хвороба Крона (запальне захворювання кишечника) – одна з можливих причин нестачі важливого мінералу. Ця патологія характеризується діареєю, порушенням засвоєння жиру, що може з часом привести до виснаження запасів магнію в організмі.

Цукровий діабет. Даному захворюванню властиво почастішання сечовипускання – разом з вологою організм залишає велику кількість мінеральних речовин.

Алкоголізм. Люди, які страждають алкогольною залежністю, також піддаються ризику значних втрат магнію в організмі.

Крім того, національні інститути охорони здоров’я (NIH) попереджають: до групи ризику дефіциту магнію входять літні люди. Вони, швидше за все, матимуть хронічні захворювання або приймають ліки, які змінюють статус магнію.

Читайте також:  Вчені переконалися у користі какао для гіпертоніків

Експерти NHS нагадують: визначити кількість магнію в організмі дозволяє аналіз крові.

“Низький рівень магнію в крові означає одне з трьох: мінералу недостатньо у вашому раціоні, або ваш кишечник не всмоктує його в достатній кількості або ваші нирки виводять занадто багато магнію. Обговоріть з терапевтом, який фактор найбільш вірогідний у вашому випадку”, – дали вони пораду.