Вважається, що куряче м’ясо вкрай корисно для людського організму. Але, як і всякий продукт, є і негативні властивості споживання курки. Сьогодні ми розповімо все про користь і шкоду курячого м’яса.

Склад курячого м’яса

Куряче м’ясо вважається ідеальним дієтично продуктом. Вся справа в його низькій калорійності і високій кількості білка в складі. Так, на 100 грамів курки припадає всього 113 калорій, 23,6 грама білка, 1,9 грами жирів і 0,4 грама вуглеводів. При цьому в курячому м’ясі близько 70 грамів води.

Курка багата різними вітамінами, мікро – і макроелементами. Так, в ньому є вітаміни РР, А, В1, В2, В5, В6, В9 і В12, а також С, Е, Н. У курячому м’ясі досить високий вміст калію, сірки, фтору, не мало є і кальцію, магнію, натрію, фосфору, хлору, йоду, заліза, цинку, міді, марганцю і кобальту.

Саме складом і визначається користь курячого м’яса для здоров’я. Детальніше про користь розповімо далі.

Користь курячого м’яса

Крім складу, на користь впливає загальний спосіб їх вирощування. Тому домашні кури, вирощені в просторих клітинах і при різноманітному харчуванні, набагато корисніше, ніж заводські. Як правило, останні напихають комбікормом і стимуляторами росту, що явно не приносить користі. Однак корисними якостями для здоров’я людини вони все-таки володіють.

По-перше, у курячому м’ясі величезна кількість повноцінного тваринного білка, який приносить користь організму в плані побудови тканин і м’язів. У складі курки є всі потрібні організму амінокислоти, набір хрящових білків і будівельний матеріал для тканин. Неймовірною користю володіють курячі лапки, в яких міститься колаген і еластин. Споживання цих частин курки допоможе людям, які страждають від захворювань суглобів.

По-друге, в курячому м’ясі досить багато вітамінів, говорити про користь яких було б, мабуть, навіть зайвим. Особливо необхідна людині група вітамінів В, найбільше його міститься в окостах і крильцях. Також багато в них вітамінів А і Е, що корисно для зору і імунної системи. По-третє, це чистий дієтичний продукт. Він легко засвоюється. Особливо корисна в даному плані куряча грудка. У складі цієї частини вкрай мало жиру і холестерину. Тому тим, хто сидить на дієті і пильнує за фігурою, рекомендують їсти саме курячу грудку.

По-четверте, в курячому м’ясі багато різних мінералів. Завдяки їм підтримується робота серцево-судинної системи, судин, кровоносної системи.

По-п’яте, куряче м’ясо має малу кількість жирів і відрізняється низьким рівнем холестерину. Це надає курці особливу користь, особливо для тих, хто страждає від захворювань судинної системи, знаходиться на дієті і правильному харчуванні.

По-шосте, куряче м’ясо відмінно втамовує голод. Незважаючи на свою маленьку калорійність, воно здатне на довгий час наситити людину. Це буде корисно для тих, що худнуть.

Шкода курячого м’яса

Але не варто забувати і про негативні наслідки, які є у споживання курячого м’яса. Перш за все, шкода пов’язана з поїданням певних частин курки. Наприклад, найшкідливішою вважається куряча шкурка. Як відомо, це сама жирна частина птиці, що являє собою величезну шкоду для людей, які худнуть.

Є шкода і для людей, які страждають від судинних недуг. Справа в тому, що в шкірці курки високий вміст холестерину — найвище з усіх частин птиці. Саме з цих двох причин худне і хворіють людям не слід їсти шкірку.

Крім того, шкода визначається методом вирощування курки. Сподіваюся, ви не будете сперечатися, що в більшості своїй люди набувають куряче м’ясо в супермаркетах та інших магазинах, рідко звертаючись до перевірених фермерам. Найчастіше в заводських умовах вирощують курей на синтетичних кормах і без доступу сонячного світла, що і не робить її такою корисною. Відповідно, в курячому м’ясі міститься чимало хімікатів, хоча ми можемо навіть не підозрювати про цю шкоду. Якщо поїдання курки пов’язано для вас в першу чергу зі здоров’ям, то слід потурбуватися пошуком фермерів, які вирощують птахів у відповідних умовах. Ну або ж почати робити це самим.

Не менше шкоди здоров’ю приносить неправильно оброблена курка. Це може привести до активного розмноження бактерій в кишечнику. У перспективі і при найгіршому розкладі це провокує отруєння всього організму.

Шкода курячого м’яса може виникнути і при способі приготування. Приміром, кура-гриль перетворює деякі речовини у сильні канцерогени, завдяки яким відбувається негативний вплив на людський організм. Шкоду завдасть і копчене куряче м’ясо, адже через цей метод з’являється зайвий холестерин. Найкориснішою куркою вважається та, що зварена або погашена.

Але давайте не забувати і про користь, навіть при цьому шкоду. Як ми сказали вище, шкода завдає шкірка курячого м’яса. Але вона може бути корисна, якщо зварити на основі такої птиці бульйон. Його часто застосовують для хворих. Жирність шкурки курячого м’яса надає поживності страві, що сприяє якнайшвидшому одужанню.

Не треба забувати, що всього хорошого має бути потроху. Те ж саме можна сказати і про курячому м’ясі. Якщо надмірно споживати цей продукт, то можна завдати собі більше шкоди, ніж користі. В раціоні людини має бути не лише куряче м’ясо, а й інші види. Тоді ваше харчування буде максимально різноманітним і поживним, а значить однозначно принесе користь здоров’ю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІКАРІ НАЗВАЛИ КРАЩІ ПРОДУКТИ МОЛОДОСТІ

7 ПРИЧИН ДОДАТИ КУРЯЧІ ЯЙЦЯ У СВІЙ РАЦІОН