ГоловнаНовини Здоров'яМедики вказали на п’ять ознак поганої роботи нирок

Медики вказали на п’ять ознак поганої роботи нирок

Серед ознак, які можуть вказувати на те, що вашим ниркам погано, медики виділяли появу набряків і болю в спині, а також блідість шкіри.

Нирки

Фахівці попереджають: захворювання нирок на початковій стадії часто розвиваються безсимптомно. Точніше кажучи, їх ознаки в багатьох випадках списуються на прояв інших нездужань. Медики рекомендують звертати пильну увагу на наступні явища.

Набряк. Так, поява набряклості не завжди вказує саме на ниркову дисфункцію. І все ж, якщо під очима з’явилися мішки, які не проходять, а взуття стало важко налізати, – це серйозний привід, щоб звернутися за обстеженням до лікаря-нефролога.

Читайте також:  Вчені з'ясували, чому коронавірус такий заразний

Біль в попереку. Такий біль може бути ознакою поганої роботи нирок, якщо крім нього спостерігаються також нудота, підйом температури і часті відвідування туалету.

Порушення сечовипускання. Про те, що з нирками проблема, по суті, можуть «говорити» будь-які неприємні явища, пов’язані з сечовипусканням, – хворобливість, зміни кольору і запаху сечі, її надмірна або ж, навпаки, мала кількість, занадто сильне бажання і нездатність контролювати позиви до «малому» і т. п.

Суха і бліда шкіра. Завдяки ниркам в організмі підтримується баланс важливих мінералів, своєчасно виводяться зайва рідина і шкідливі речовини. Все це забезпечує здоровий вигляд шкіри. При поганій роботі нирок можна спостерігати несприятливі дерматологічні зміни – блідість, сухість шкіри, свербіж.

Читайте також:  Як часто можна приймати душ насправді

Високий тиск. Є безліч причин, що призводять до артеріальної гіпертензії, більшість з яких не пов’язані з нирковими порушеннями. Високий артеріальний тиск, який важко піддається звичайному лікуванню, може говорити про проблему з нирковими судинами.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News