Скільки ви дійсно п’єте спиртного? Чи завжди ви практикуєте безпечний секс? Чи їли ви сьогодні щось з овочів? У розмовах з мамами і лікарями ми ні-ні, та й приукрасим щось про свій спосіб життя. «У більшості випадків пацієнти не ставлять своїм завданням збрехати лікарю про свій стан і спосіб життя. Але деякі можуть «прикрасити» свою розповідь або «випадково забути» про непривабливі деталі, щоб не вдаряти в бруд обличчям», ділиться своїми спостереженнями терапевт Христина Артур і радить бути гранично чесними зі своїми лікарями навіть в дрібних речах.

Про що найчастіше пацієнти брешуть лікарям, і чому важливо цього не робити:

Дієта

«Люди з діабетом, підвищеним рівнем холестерину та ожирінням можуть переконувати лікаря, що не їдять нічого «поганого», при цьому їх аналізи не будуть відповідати нормі, а вага — вперто тримаютися на колишньому рівні, — говорить Артур. — Навіть на пряме запитання, чи їдять вони насичені жири і оброблені цукри, деякі будуть продовжувати відмовлятися, хоча аналізи покажуть зворотне». Але чесність з лікарем у питаннях харчування при наявності таких проблем, як підвищений холестерин або хронічне захворювання, вкрай важлива — тільки так можна підібрати необхідну для підтримання здоров’я дієту.

«Якщо слідувати дієті зовсім не виходить — відверто скажіть про це лікареві. У цьому випадку він знайде для вас інший спосіб лікування або хоча б зменшення негативних наслідків в майбутньому, — рекомендує професор медичних наук Майкл Ланган з Огайського державного університету. — Не чекайте 6 місяців, щоб повідомити йому, що запропонована дієта для вас не працює».

Алкоголь

«Медсестри прекрасно знають, що, якщо людина каже, що п’є 2-3 келиха вина в тиждень, це означає, що вона п’є 2-3 келиха в день, — каже медсестра з Чикаго Тері Дреєр. — Мені зустрічалися сотні пацієнтів, які говорять, що п’ють лише іноді й за компанію, в той час як їх родичі казали, що п’ють вони кожен день». Не применшуйте своє споживання алкоголю перед лікарем — це може призвести до небезпечних комбінацій з виписаними вам ліками і заплутати діагностичне тестування. «Якщо тести показують порушення роботи печінки, а ви стверджуєте, що не п’єте спиртне, це може змусити лікаря відправити вас на додаткові — непотрібні — перевірки, — каже Артур. — Багато ліків не можна приймати при наявності алкоголю в крові, тому ми повинні знати про те, скільки і як часто ви п’єте».

Небезпечні симптоми

Коли лікар-онколог Кашиф Алі складає план лікування для пацієнта, він обговорює з ним можливі побічні ефекти терапії, включаючи ті, що становлять небезпеку для життя. При їх появі курс лікування може бути припинено. «На жаль, іноді пацієнти брешуть про небезпечні побічні ефекти, боячись, що це призведе до припинення лікування, — говорить він. — Але справа в тому, що курс лікування іноді можна і продовжити, якщо відрегулювати дози, які призначаються дози або змінити тип процедури, який не поступається по ефективності».

Буває і навпаки: «Іноді пацієнтам, особливо літнім людям, здається, що лікар не приділить їм достатньої уваги, якщо вони не «прикрасять» свої симптоми, — каже Дреєр. — Часом здається, що лікарі кудись поспішають і не підтримують зоровий контакт, тому що друкують щось на комп’ютері, і деякі вдаються до перебільшення своїх проблем, щоб домогтися більшої уваги». Не будьте хлопчиком, який кричав «вовк» — інакше в майбутньому лікар не сприйме всерйоз дійсно небезпечну проблему, якщо звикне до того, що ви постійно перебільшуєте.

Небезпечний секс

“Найпоширеніша брехня, до якої вдаються незаміжні і холості пацієнти, скільки б їм не було років — “ми завжди використовуємо презервативи під час сексу!” — каже гінеколог з Каліфорнії Шеррі Росс. — Скільки б вам не було років, презервативи — кращий спосіб уникнути такі проблеми, як ЗПСШ, небажана вагітність, ВІЛ, герпес геніталій».

Безпечніше всього до презервативів належать жінки середнього віку, які опинилися в пошуку нового партнера, оскільки вже не бояться завагітніти. Проте статистика показує, що поширення інфекцій, що передаються статевим шляхом, з кожним роком зростає серед всіх вікових груп.

Ліки і наркотики

«Деякі чоловіки-пацієнти не зізнаються, що проходять тестостеронову терапію, а це відбивається на їх фертильності», говорить доктор Філіп Вертман, голова Центру чоловічого репродуктивного здоров’я в Лос-Анджелесі. Тестостеронова терапія не тільки загрожує безпліддям і його вкрай дорогим лікуванням, але і негативно позначається на роботі серця.

Те ж саме стосується і рекреаційного вживання марихуани. «Ніхто не хоче вказувати в своїй медичній історії вживання марихуани зі страху, що ця інформація може потрапити в руки їх роботодавця або призвести до подорожчання медичної страховки. Ось тільки лікарю це необхідно знати, оскільки марихуана так само негативно позначається на фертильності і зменшує кількість сперматозоїдів», додає Вертман.

Пластична хірургія

«Мене завжди вражає, скільки пацієнтів відповідають «ні», коли їх запитують про історію операцій, а потім проговорюються про це на наступному прийомі», каже лікар Ніка Голдберг з Центру жіночого здоров’я при Університеті Нью-Йорка. Вам може бути ніяково зізнаватися лікарю, що ви лягали під ніж пластичного хірурга, але він повинен знати про те, як колись проходили ваші операції, чи бували ускладнення і як ви реагували на анестезію, якщо вам, при будь-яких обставинах, знадобиться операція.