Helicobacter pylori – умовно-патогенний мікроорганізм вважається найбільш успішним “колонізатором” шлунково-кишкового тракту людини , заражаючи шлунки приблизно 60% дорослого населення світу.

H. pylori часто вражає шлунок в дитинстві і, як відомо, викликає виразкову хворобу шлунка. Ці ураження шлунка розвиваються в результаті того, що патоген пошкоджує захисну оболонку шлунка і тонкої кишки, що дозволяє шлункової кислоти утворювати відкриті виразки. Крім виразки шлунка, інфекція H. pylori також пов’язана з двома іншими ускладненнями, а саме з гастритом або запаленням слизової оболонки шлунка і раком шлунка.

За статистикою, близько півмільйона пацієнтів у всьому світі щорічно вмирають від раку шлунка. Звичайні методи лікування раку, такі як хіміотерапія, дуже рідко призводять до поліпшення результатів для пацієнтів з раком шлунка. Отже, в центрі уваги поточних досліджень знаходиться порушення шляху, що запускається H. pylori, який сприяє гіперпроліферації – аномально швидкому поділу клітин, яке призводить до розвитку раку.

У недавньому дослідженні дослідники з Університету Йонсей в Південній Кореї виявили, що лікопін, біоактивний пігмент з потужними антиоксидантними властивостями, може допомогти запобігти шлункові захворювання, пов’язані з інфекцією H. pylori.

Лікопін-каротиноїд, який зазвичай міститься в яскраво-червоних і помаранчевих продуктах, таких як помідори, кавуни, папайя і рожевий грейпфрут.

Згідно з дослідженнями, інфекція H. pylori сприяє гіперпроліферації епітеліальних клітин шлунка – тих самих клітин, які складають слизову оболонку шлунка-за рахунок збільшення виробництва вільних радикалів, званих активними формами кисню (АФК). Південнокорейські дослідники припустили, що завдяки участі АФК лікопін, що володіє антиоксидантними і протираковими властивостями може пригнічувати індуковану H. pylor гіперпроліферацію шляхом інгібування активації передачі сигналів.