Хвороби ясен, діабет і навіть рак – все це можна визначити по запаху з рота.

Коли ми хворіємо, в нашому організмі відбуваються зміни, які відображаються на його роботі. У нас може змінитися колір шкіри, з’явитися відмітина на нігтях або зубах і змінитися запах. Найдрібніша зміна біохімії нашого тіла може підказати про хвороби, які розвинуться задовго до того, як з’являться перші симптоми — головне, знати, що і де шукати. Ось які захворювання лікарі можуть визначити буквально по запаху.

Прееклампсія

Прееклампсія — високий кров’яний тиск, що розвивається під час вагітності може бути передвісником смертельно небезпечної еклампсії. Важливо якомога раніше виявити її. Як показало дослідження, результати якого були опубліковані 3 роки тому в журналі Advanced Materials Science, цю хворобу можна визначити по диханню вагітної жінки — з точністю до 84%!

Читайте також:  Медики розповіли, що трапиться з організмом при надмірному вживанні чаю

Рак легенів

Ізраїльські вчені розробили пристрій “NaNose”, який з точністю до 90% здатний визначити рак легенів, причому на дуже ранніх стадіях. Більш того, як показали результати дослідження, опублікованого в журналі ACS Nano, цей пристрій, схожий на алкотестер, також здатний по запаху визначити хворобу Крона, ниркову недостатність, розсіяний склероз і деякі форми раку.

Ниркова недостатність

Одна з ознак цього захворювання — аміачний запах дихання. Дослідники з Університету Іллінойсу розробили одноразовий пристрій, який здатний вловити найменшу ознаку аміачного дихання і тим самим поставити діагноз якомога раніше. Зараз вчені працюють над тим, щоб зробити пристрій максимально простим у використанні і дешевим, щоб доступ до ранньої діагностики у всіх, хто цього потребує.

Читайте також:  Рак шлунка: симптоми та фактори ризику розвитку хвороби розповіли фахівці

Відмова печінки

Дихання з запахом сирої риби — ознака того, що печінка більше не справляється зі своєю роботою і не може переробляти токсини. Небезпечні речовини накопичуються до сечі, поті і диханні — і надають йому специфічний запах.

Розсіяний склероз

Це небезпечне аутоімунне захворювання, при якому організм атакує власну центральну нервову систему, залишає чіткий слід у диханні пацієнта. Як показало дослідження, результати якого були опубліковані в ACS Chemical Neuroscience, у більшої частини пацієнтів з розсіяним склерозом змінюється запах з рота, навіть на дуже ранніх стадіях хвороби.

Захворювання ясен

Запах, що нагадує «аромат» несвіжих яєць, це ознака хвороби ясен. Причому абсцес може розвинутися в невеликій «кишені» ясен, розміром в кілька міліметрів. Виявити і вичистити його зможе тільки лікар — так що при перших ознаках несвіжого дихання варто терміново звертатися до стоматолога, навіть якщо поки ні зуби, ні десни не болять.

Читайте також:  Медики розповіли, як відреагує серце на щоденне вживання кави

Цукровий діабет

Специфічний солодкий, «фруктовий», запах з рота може свідчити про розвивається цукровому діабеті другого типу: це ознака кетозу, коли організм починає видобувати енергію з вуглеводів, а з жирів. Важливо звернутися до ендокринолога і здати кров на цукор якомога раніше — це дозволить вжити заходів і захопити хворобу на ранній стадії.

Джерело: Домашний очаг

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News