Вчені з Університету Клемсона на чолі з Полом Доусоном перевірили деякі поширені харчові звички і оцінили їх гігієнічність. Виявилося, що принаймні сім з них можуть виявитися небезпечними для здоров’я.

1. Швидко піднята річ впавшою не вважається (Правило 5 секунд)

Є думка, що якщо впавшу їжу підняти швидко, хоча б протягом п’яти секунд, то вона не встигне «забруднитися». Виявилося, що це судження помилково. Для того, щоб мікроби встигли потрапити на впавший шматочок їжі, достатньо менше однієї секунди. Хоча кількість бактерій залежить від типу їжі та стану поверхні. Суха їжа, що впала на тверду чисту поверхню, не піддається масованій атаці мікробів, на відміну від вологої їжі, яка впала на землю або килимове покриття.

2. Правило повторного занурення

Напевно, ви неодноразово бачили, як хтось, вмочивши шматок їжі в соус і відкусивши від нього, знову вмочує його в соус. Доусон з колегами з’ясували, що після такого повторного обмакувания шматочка їжі кількість бактерій в соусі багаторазово збільшувалася залежно від виду соусу їх кількість могла зрости в п’ять разів. Не користуйтеся одним посудом для соусу спільно з іншими людьми.

фрі

3. Пивний пінг-понг або пів-понг

Досить поширена молодіжна гра під назвою Beer Pong також може виявитися негігієнічною і небезпечною для здоров’я. За правилами цієї гри потрібно потрапити м’ячиком для пінг-понгу в склянку з пивом. Вчені з групи Доусона вивчили м’ячики, які беруть участь у грі, і з’ясували, що вони забруднені неймовірною кількістю бактерій. І всі вони потрапляють в пиво, коли гравець влучно відправляє м’яч у склянку.

beer pong

4. Один попкорн на двох

Це єдина звичка, яка не представляє великої небезпеки. Учасникам експерименту навмисно забруднили руки бактеріями Escherihia coli. Виявилося, що другому їдцю попкорну передалося менше 1% бактерій – результат краще очікуваного.

попкорн

5. Задування свічок на торті

Вчені покрили шматки пінопласту шоколадом і прикрасили їх свічками, після чого передали учасникам експерименту. Всі добровольці приступили до задування тортів з повним шлунком — щоб посилити слиновиділення і максимально наблизити ситуацію до реальності, адже солодке подають в кінці святкового вечора. Всі торти до і після експерименту були перевірені на наявність бактерій. З’ясувалося, що після задування свічок кількість мікробів на поверхні пінопласту збільшилася в 14 разів.

Задування свічок на торті

6. Вода з лимоном

Якщо ви просите в ресторані принести лимон, щоб видавити його сік в мінеральну воду, то ви піддаєте себе небезпеці. Група Доусона протестувала вологі і сухі скибочки лимона, навмисно забруднивши руки учасників експерименту і щипці для лимона бактеріями Escherihia coli. Виявилося, що 100% бактерій з вологої скибочки лимона втрапили воду, і тільки 30% — з сухої скибочки.

Вода з лимоном

7. Меню, будь ласка

Доусон і його команда виявили, що бактерії легко переносяться з допомогою меню. Більш високий наплив відвідувачів у ресторані чи кафе в години пік приводив до передачі більшої кількості бактерій за допомогою папок з меню.

Авторка: Юлія Куфман
Джерело: medportal.ru