У вас прекрасний апетит, здоровий сон, і ви регулярно знаходите час для фізичних вправ. Але у вас, як і у більшості, немає часу на те, щоб сходити до лікаря. Якщо пропустити і ігнорувати перші ознаки раку, це може закінчитися плачевно.

Один з найкращих способів боротьби з онкологічною хворобою – це розпізнати її на ранній стадії, коли вона краще піддається лікуванню. Проблема полягає в тому, що такі попереджувальні знаки здаються досить незначними.

Ознайомтеся з цими 15 симптомами раку і знайдіть час поговорити з лікарем, якщо ви помітите у себе щось із нижче перерахованого.

1. Проблеми з сечовипусканням

З віком багато чоловіків стикаються з наступними проблемами при сечовипусканні:

  • потреба ходити в туалет частіше, особливо в нічний час;
  • незначне виділення сечі;
  • нетримання сечі;
  • неможливість терпіти по малій потребі;
  • дискомфорт під час сечовипускання;
  • маленька струмінь сечі.

Як правило, збільшена передміхурова залоза викликає такі симптоми. Ці ознаки також спостерігаються при раку простати. Зверніться до лікаря, щоб з’ясувати причину дискомфорту. Він обстежує передміхурову залозу і може запропонувати здати аналіз крові (так званий тест PSA), щоб переконатися, що рак простати відсутній у вашому випадку.

Захворювання простати

2. Зміни в яєчках

“Якщо ви помітили набряк в області яєчок, відчуття тяжкості або будь-які інші зміни в цьому місці, ніколи не відкладайте похід до лікаря,” говорить Герберт Лепор, доктор медичних наук, уролог при медичному центрі імені Лангонь Нью-Йоркського університету, США. “На відміну від раку простати, який розвивається повільно, рак яєчок може розвинутися за одну ніч”. Доктор проведе медичний огляд, призначить аналіз крові і зробить ультразвукове обстеження мошонки.

На відміну від раку простати, який розвивається повільно, рак яєчок може розвинутися за одну ніч.

3. Кров у сечі або стільці

Кров в сечі або калі – один з перших ознак раку сечового міхура, нирок або товстої кишки. Правильно було б завжди при таких симптомах відразу звертатися до лікаря, навіть якщо у вас немає інших ознак. Швидше за все, наявність кров’яних виділень означає не рак, а геморой або інфекцію сечових шляхів. У будь-якому випадку, важливо знайти причину таких симптомів і почати лікування.

4. Зміна шкіри

Якщо ви помітили, що родимка змінила розмір, форму або колір або з’явилася незвичайна пляма на шкірі, зверніться до лікаря якомога швидше. Поява нових плям або зміна їх виду – це головні ознаки меланоми. Вам потрібно буде пройти огляд і, можливо, біопсію, коли доктора беруть крихітний шматочок тканини для проведення діагностики. Рак шкіри (меланома) не любить чекати, каже Марлен Мейерс, доктор медичних наук, онколог при Університеті в Нью Йорку, США.

5. Зміна лімфовузлів

Лімфатичні вузли – невеликі залози бобовидної форми на шиї, під пахвами і в інших місцях. Якщо вони збільшуються, то це ознака змін, що відбуваються в організмі. Як правило, лімфовузли показують, що імунна система бореться з болем в горлі або застудою. Але бувають випадки, коли відбувається збільшення лімфовузлів в результаті онкологічних новоутворень. Попросіть вашого лікаря перевірити вас на предмет онкології, якщо набряк залишається без змін протягом 2-4 тижнів, говорить Мейерс.

6. Дискомфорт під час ковтання

У деяких людей час від часу спостерігаються проблеми при ковтанні їжі. Але якщо дискомфорт залишається, ви худнете або з’явилася блювота, ваш доктор порекомендує перевірити організм на наявність раку горла або раку шлунка. Він обстежує горло і зробить рентген шлунка з барієм. Під час рентгена вам потрібно випити спеціальну рідину з барієм.

7. Печія

Зазвичай у разі печії необхідно змінити раціон, переглянути алкогольні пристрасті і знизити рівень стресу. Якщо це не допомагає, зверніться до свого лікаря. Якщо печія залишається або посилюється, це може означати рак горла або рак шлунка.

8. Зміни в роті

Якщо ви палите або жуєте тютюн, у вас є більш високий ризик розвитку раку порожнини рота. Звертайте увагу на білі або червоні плями в роті або на губах. У таких випадках слід звернутися до терапевта або стоматолога.

9. Втрата ваги

Штани стали трохи висіти на вас? Якщо ви не змінювали свій раціон харчування і не вводили нові фізичні вправи, можливо, стрес або проблеми зі щитовидною залозою несприятливо відбилися на здоров’я. Це ненормально – втратити 4,5 кг без вагомих на те причин. Хоча в більшості випадків втрата ваги не означає рак, проте, різке схуднення – це одна з ознак раку підшлункової залози, раку шлунка або раку легенів. Ваш лікар розповість більше про це за допомогою аналізів крові і комп’ютерної томографії або позитронно-емісійної томографії.

10. Лихоманка

Лихоманка, як правило, непогана ознака – це означає, що ваш організм бореться з інфекцією. Але якщо жар не йде і неможливо пояснити причину лихоманки, це може свідчити про лейкемію або про інший вид раку крові. Ваш лікар повинен вивчити історію хвороби і оглянути вас, щоб встановити причину.

11. Зміни грудей

Признаки раку молочної залози у чоловіків

“Чоловіки, як правило, ігнорують шишки в районі грудей, тому що думають, що рак молочної залози трапляється тільки у жінок”, каже Мейерс. “Але в 1% всіх випадків рак молочної залози зустрічається у чоловіків, при цьому він зазвичай діагностується пізно” , додає лікар. Не ризикуйте. Якщо ви виявили у себе шишку, повідомте свого лікаря, і він огляне вас.

В 1% всіх випадків рак молочної залози зустрічається у чоловіків, при цьому він зазвичай діагностується пізно.

12. Втома

Часто при наявності онкології в організмі спостерігається слабкість м’язів і сильна хронічна втома, яка не зменшується після відпочинку. Такий вид втоми відрізняється від втоми, яку ви відчуваєте в кінці насиченого тижня або ввечері робочого дня. Якщо втома впливає на ваше повсякденне життя, поговоріть зі своїм лікарем. Він може допомогти вам знайти причину втоми і способи її усунення.

13. Кашель

Безперервний кашель рідко означає рак серед людей, які не курять. Найчастіше кашель в таких випадках триває довго, але не нескінченно: від 3-х до 4-х тижнів. Якщо у вас інша ситуація, ви помічаєте за собою задишку або кашель з кров’ю, не відкладайте візит до свого лікаря, особливо якщо ви курите. Кашель є найбільш поширеною ознакою раку легенів. Ваш лікар може перевірити слиз в легенях, щоб визначити наявність інфекції. Він також, найімовірніше, зробить рентген грудної клітини.

14. Біль

Коли виникає і розвивається рак, він зазвичай не викликає стійкий больовий синдром, але якщо ви відчуваєте біль більше місяця, не треба сміятися над болем і героїчно його терпіти. Постійний біль може бути сигналом різновиду раку, особливо в тих випадках, коли хвороба вже серйозно поширилася по тілу.

15. Біль в надчеревній ділянці

Таке рідко трапляється, але все ж біль в пів до зліва, різка втрата апетиту можуть бути ознаками раку підшлункової залози. Чи варто вам турбуватися? Так, якщо у вас вже в сім’ї спостерігався у когось такий діагноз, говорить Мейерс. Тоді вам потрібно звернутися до лікаря.

У даній статті доктора робили акцент на тих онкологічних захворюваннях, які поширені серед чоловіків. Всім відомо, що представники сильної половини людства менш схильні проходити обстеження. Але варто переламати себе – у випадку з онкологією рання діагностика відіграє ключову роль.

Джерело: WebMD