Ви не можете згадати, коли це встигли об щось вдаритися, але на вашому тілі раптом з’явився синець? Насправді, існує безліч причин його виникнення, крім мікротравм.

1. Ви старієте

З віком шкіра починає втрачати захисний жировий прошарок, сповільнюється і виробництво колагену – структурного білка. Чим тонше шкіра, тим вона вразливіша перед синцями. Це особливо поширено у людей старше 60. Тому сильні удари для появи синця вже не потрібні.

2. Надлишок сонячних ванн

Якщо ви все життя обожнювали проводити час на сонці, то тим самим зробили шкіру більш тонкою і чутливою​​.

3. Прийом аспірину

Читайте також:  Чому еспресо небезпечне при підвищеному холестерині

Це найпоширеніша причина синців крім забоїв – аспірин розріджує кров. Навіть найменша травма, яку ви і не відчуєте, призведе до появи синця.

4. Колір шкіри

Якщо у вас бліда, тонка шкіра, то ви більш сприйнятливі до синців. Знову-таки, вони будуть з’являтися від найменших, непомітних ударів і поштовхів.

5. Васкуліт

Група хвороб, що викликає запалення кровоносних судин. Дуже часто супроводжується червоними крововиливами під шкіру – пурпур.

6. Брак цитрусових

Неймовірно рідкісне явище в Україні та інших розвинених країнах. Однак дефіцит вітаміну С може призвести не тільки до синців, а й до повноцінної цинги.

Читайте також:  Чи так корисний щавель, як прийнято вважати

7. Пурпуровий дерматит

Порушення функції судин, що викликає витік крові з дуже маленьких капілярів. На шкірі виникають тисячі крихітних помаранчевих і пурпурних синців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГЕМАТОМА І ЇЇ ЛІКУВАННЯ

7 ДИВОВИЖНИХ ПРИЧИН ЗНЕВОДНЕННЯ