Вітамін C – антиоксидант, який може допомогти поліпшити шкіру і зберегти здоров’я імунної системи. Він також корисний для зниження ризику розвитку хронічних захворювань, таких як рак, атеросклероз, діабет, нейродегенеративні захворювання.

Згідно з нормами, середньодобове споживання вітаміну С має становити від 55 до 70 мг, якщо в організмі немає чітко вираженого дефіциту. При цьому управління з контролю за харчовими продуктами і лікарськими препаратами США (FDA) стверджує, що в організм має надходити не менше 75 мг для жінок і 90 мг для чоловіків вітаміну в день.

Цитрусові фрукти багатьма вважаються королями всіх продуктів з вітаміном С, а лідером серед них за змістом цієї речовини часто називають апельсин. Однак існують фрукти і овочі, в яких вміст цього вітаміну вище, ніж в будь-якому з цитрусових.

Читайте також:  107-річна британка назвала три речі, які допомагають дожити до її віку

Ківі

Хоча кількість вітаміну C в одному середньому ківі (71 мг) близько до його вмісту в одному апельсині (70 мг), цей фрукт менше за розміром. А це означає, що можна з’їсти два ківі відразу, збільшивши кількість споживаного вітаміну C в кілька разів.

Кучерява капуста (кале)

У такій капусті, як і в багатьох хрестоцвітних овочах, міститься велика кількістю вітаміну С. 80 мг в одній мірній чашці (тут і далі 240 мл – ред) – це вже більше вітаміну, ніж в будь-якому з цитрусових фруктів.

Полуниця

У полуниці вміст вітаміну С (89 мг) вище, ніж в апельсині. Одна чашка плодів забезпечить вас майже всією денною нормою вітаміну, А також іншими сильними антиоксидантами, які допомагають запобігти розвитку хронічних захворювань.

Читайте також:  Нафтопереробні заводи викликають у людей інсульти

Брюссельська капуста

Це ще один хрестоцвітний овоч, багатий вітаміном С (98 мг). Додаючи одну чашку приготовленої брюссельської капусти в обід, можна не тільки отримати велику порцію цього вітаміну, але також клітковину, вітамін К, фолієву кислоту, калій і багато інших корисних речовин.

Броколі

Одна чашка броколі дасть вам більше необхідної денної дози вітаміну С (102 мг). Дослідження відзначають, що регулярне вживання хрестоцвітних овочів може допомогти знизити окислювальний стрес і ризики розвитку раку, повідомляє портал Eat This! Not That.

Гірчичний шпинат

Одна мірна чашка цього зеленого блюда може забезпечити в два-три рази більшою кількістю вітаміну С (195 мг), ніж потрібно протягом дня. Однак при термічній обробці такого шпинату знижується число вітамінів, але все також одна порція зможе покрити добову норму по вітаміну С.

Читайте також:  Продукти, від яких краще відмовитися, якщо ви худнете

Жовтий солодкий перець

Одна чашка нарізаного жовтого болгарського перцю забезпечує організм 275 міліграмами вітаміну С в день. Це в кілька разів більше рекомендованої норми.