Нещасливий шлюб може в прямому сенсі цього слова розбити серце подружжя. Американські вчені з Університету Мічигану з’ясували, що регулярні сімейні сварки збільшують небезпеку захворювань серця.

Сімейні пари, які сперечаються між собою протягом десятиліть, значно частіше стикаються з хворобами серця, як з’ясували вчені з США. Це особливо наочно простежується у дружин, які вбирають в себе негативні емоції. Саме тому експерти радять літнім парам вдаватися до послуг психотерапевтів, що спеціалізуються на сімейній консультації, як це роблять багато молодих пар.

Вчені виявили ще один з численних доказів того, що нещасливі стосунки прямо призводять до проблем зі здоров’ям. Раніше інші дослідники довели, що невдачі в шлюбі часто стають причинами розвитку депресії, підвищеного артеріального тиску, хвороб серця та ожиріння.

“Психологічні консультації з питання сімейного життя, як правило, адресується молодим хлопцям, – каже соціолог Хю Лю, співавтор дослідження. – Однак результати наших спостережень показують, що рівень задоволення від сімейного життя не менш важливий і для літнього подружжя, навіть коли вони складаються в шлюбі по 40-50 років “.

Зазначимо, що численні наукові дослідження також підтвердили користь для здоров’я від щасливого шлюбу. Давно доведено що люди, які є в щасливому шлюбі, живуть на 10 років довше тих, хто залишається самотнім. Це пов’язано з тим, що люблячі дружини піклуються про здоров’я один одного і більш активно відвідують лікарів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗДОРОВ’Я І ПСИХОЛОГІЧНИЙ КЛІМАТ В СІМ’Ї

СВАРЛИВІ ДРУЖИНИ ВБИВАЮТЬ СВОЇХ ЧОЛОВІКІВ

5 ПРИЧИН, ЧОМУ ЖІНКИ ПОВНІЮТЬ В ШЛЮБІ