Дослідження показало, що прийняття семи варіантів здорового способу життя може знизити ризик деменції. За словами експертів, рекомендації працюють навіть для тих, хто наражається на найбільший генетичний ризик.

Експерти визначили сім факторів: бути активним, правильно харчуватися, схуднути, відмовитись від куріння, підтримувати здоровий кров’яний тиск, контролювати рівень холестерину та знижувати рівень цукру в крові, пише Express. Дослідники спостерігали за більш ніж 11 000 людей протягом 30 років, щоб оцінити, як їхній спосіб життя впливає на рівень деменції.

Лікар-терапевт Ірина Андрєєва прокоментувала дослідження:

«Ці здорові звички пов’язані з нижчим ризиком розвитку деменції загалом. Хороша новина полягає в тому, що навіть для людей з найвищим генетичним ризиком, які ведуть такий же здоровіший спосіб життя, ризик розвитку деменції, ймовірно, буде нижчим», – каже Андрєєва.

Вважається, що до 40 відсотків випадків можна запобігти, якщо вести здоровіший спосіб життя. До дослідження було включено 8823 особи європейського походження та 2738 осіб африканського походження.

Їх спосіб життя оцінювався за шкалою від 0 до 14, де вищі цифри вказували на краще здоров’я відповідно до сімох звичок. Середній бал становив 8,3 бала для осіб європейського походження та 6,6 бала для осіб африканського походження.

Ризик недоумства знижувався на дев’ять відсотків на кожне підвищення оцінки життя на один бал.