Дослідники з американського Національного інституту старіння з’ясували , що зміни в показниках тиску людини по мірі віку можуть вказувати на ризик несприятливих процесів у головному мозку . Як підвищення , так і зниження тиску в порівнянні з рівнем тиску в більш молодому віці – це , на думку нейрофізіологів , тривожний знак для людської психіки і пам’яті.

Групою фахівців під керівництвом доктора наук Ленори Лаунер було обстежено більше чотирьох тисяч пацієнтів старше 76 років. Аналіз їх медичних анамнезів і перевірка стану їхнього мозку за допомогою МРТ-сканування дозволили вченим виявити зв’язок між віковими коливаннями тиску і пам’яттю.
 
Зокрема , медики встановили , що зниження кров’яного тиску у тих , чий тиск раніше був нормальним , але особливо у гіпертоніків, – супроводжує процесам погіршення пам’яті. Чому так відбувається , дослідники поки сказати не можуть , проте припускають , що проблеми з пам’яттю при зниженому тиску можуть бути пов’язані зі зменшенням кількості кисню, що надходить у мозок.
 
З іншого боку , поява високого кров’яного тиску у пацієнтів , які прожили життя з нормальними показниками , також виявилося пов’язано з підвищеним ризиком для здоров’я людини. Дослідження показало , що тенденція до підвищення тиску в міру прожитих років пов’язана з більш частими ушкодженнями областей головного мозку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІКИ ВІД ПОНИЖЕНОГО ТИСКУ

НАЗВАНИЙ КРАЩИЙ ФРУКТ ДЛЯ ЗНИЖЕННЯ ВИСОКОГО ТИСКУ