Лікарі-дієтологи хвалять такі осінні овочі за їх поживну цінність, універсальність в рецептах і свіжий смак. Щоб зміцнити своє здоров’я в кінці осені корисними речовинами, вони радять вживати в їжу кабачки і гарбуз, коренеплоди, капусту, гриби, цибулю.

Кабачки і гарбуз. Завдяки високому вмісту клітковини кабачки зв’язують токсичні речовини і обмежують всмоктування холестерину, виводячи надлишки того й іншого з організму. У кабачках містяться вітаміни С, А, представники групи В. Медики настійно радять вживати кабачки при недокрів’ї, хворобах шлунка та печінки, при захворюваннях нирок і при гіпертонії. Дуже корисні кабачки в літньому віці: вони активізують травні процеси, сприятливо впливають на кровотворення.

Що стосується гарбуза, то він забезпечує організм великою кількістю бета-каротину, що перетворюється на вітамін А, який діє як антиоксидант. Даний вітамін перешкоджає розвитку хвороб органів зору, шкіри, печінки.

Читайте також:  5 порад лікаря запобігання остеопорозу

Ріпа і бруква. За вітамінної і мінеральної цінності з ріпою не може змагатися ніякий інший осінній овоч або коренеплід. Її вживання ефективно зміцнює імунітет у непростий період холодів, а також дуже корисне для печінки, оскільки активізує виділення жовчі і захищає орган від застійних явищ, що призводять до утворення каменів.

Брукву лікарі радять вживати замість картоплі тим, кому картопля не показана. Бруква володіє дуже низькою калорійністю при високому вмісті клітковини, а також багата антиоксидантами – речовинами, що захищають внутрішні органи і тканини від запалення і пухлин.

Цвітна капуста. Цей вид капусти має багато переваг для здоров’я, включаючи антиоксидантні і протипухлинні властивості. Дослідження показують, що три порції цвітної капусти в тиждень допомагають печінці звільнятися від скупчення жиру.

Читайте також:  У мережі поділилися простими способами підтримати психічне здоров'я

Артишок. Вживання артишоків здатне знижувати вміст холестерину в крові, що робить його надзвичайно корисним продуктом для літніх людей, хворих на атеросклероз, а також тих, хто скидає вагу. Цей овоч – один з найкращих джерел вітаміну А і вітаміну C.

Буряк. Цей дешевий овоч діє як потужний антиоксидант, що знижує рівень холестерину в судинах. У буряках багато вітаміну С, а також заліза, магнію і цинку, що робить її ідеальним продуктом для підтримки тонусу і розумової активності, захисту від втоми і анемії. Крім того, буряк з її низьким вмістом калорій, з високим вмістом вітамінів, мінералів і клітковини покращує стан судин, допомагає знизити кров’яний тиск.

Читайте також:  Спорт, генетика та переоцінка калорій

Гриби. Хоча гриби можна придбати в продуктових магазинах протягом усього року, деякі лісові гриби більш доступні саме восени. Гриби є єдиним натуральним не тваринним джерелом вітаміну D, який необхідний для здоров’я кісток. Крім вітаміну D, цей продукт відрізняється високим вмістом селену, що покращує роботу імунної системи і захищає від виникнення ракових пухлин.

Цибуля. Цибуля містить фітонутрієнти-флавоноїди, в тому числі кверцетин і кемпферол. Ці речовини мають антиоксидантні і протизапальні властивості і можуть знижувати ризик серцево-судинних захворювань, а також злоякісних новоутворень.

Джерело: МедікФорум