У болі в попереку з лівого боку можуть бути різні причини: деякі з них є специфічними для цієї області, в той час як інші можуть викликати біль в будь-якій частині спини.

Напруга або розтягнення м’язів. Напруга м’язів або розтягнення зв’язок є найбільш частою причиною болю в попереку. Подібні деформації зазвичай виникають, коли ви щось неправильно крутите або піднімаєте, наприклад, піднімаєте щось важке. Ці травми можуть викликати набряк, труднощі при русі і спазми в спини, що призводять до больових відчуттів.

Ішіас. Ішіас зазвичай вражає тільки одну сторону тіла. Людина може відчувати пекучий біль в попереку, яка поширюється вниз по нозі. Біль може посилюватися при кашлі, чханні або довго сидінні.

Біль у разі ішіасу викликається здавленням сідничного нерва, який йде через сідниці вниз по задній частині ноги. Це часто викликається грижею міжхребцевого диска, п’ятковою шпорою або спінальним стенозом, при якому відбувається звуження спинномозкового каналу.

Грижа міжхребцевого диска. Грижі міжхребцевого диска часто пов’язані з травмами і стають все більш поширеними з віком, оскільки хребетні диски з часом природним чином деградують.

Артроз. Його симптомами є біль і скутість, що виникають при русі корпусом, цьому сприяє руйнуванню хрящової тканини між хребцями. При артрозі може бути особливо болючим згинання спини. В сутності, артроз викликається природним зносом, але отримані травми можуть зробити його більш руйнівним явищем для суглобів.

Запалення крижово-клубових суглобів. Дисфункція крижово-клубових суглобів також відома як сакроілеїт. У вас є два крижово-клубових суглоба, по одному на кожній стороні хребта, де він з’єднується з верхом таза. Запалення може вплинути на одну або обидві сторони, при цьому виникає біль у нижній частині спини і сідниць, яка може посилюватися при ходьбі, русі по сходах.

Камені в нирках або інфекції. Дрібні камені в нирках можуть не викликати будь-яких симптомів і виходити самостійно. Великі камені, які можуть вимагати лікування, часом викликають такі симптоми:

  • біль при сечовипусканні,
  • гострий біль на одній стороні нижньої частини спини,
  • кров сечі,
  • нудота,
  • лихоманка.

Ниркова інфекція зазвичай починається як інфекція сечових шляхів і викликає більшість тих же симптомів, що і камені в нирках. Якщо не лікувати, ниркова інфекція може назавжди пошкодити нирки.

Серед інших причин болю в попереку з лівого боку медики виділяють ендометріоз і міому матки у жінок, а також панкреатит і виразковий коліт. У жінок названі захворювання також супроводжуються важкими і хворобливими менструальними періодами, здуттям живота. Що стосується панкреатиту і виразкового коліту, то коли вони викликають біль, то вона зазвичай відчувається не точно в попереку, а вище.

Джерело: МедікФорум