Американські вчені заявили про те, що регулярне вживання трьох порцій овочів підвищують шанс на довголіття, а також розповіли про те, які овочі особливо ефективно збільшують тривалість життя.

Зокрема, за словами наукових фахівців, ймовірність довголіття зростає при регулярному вживанні моркви. До її складу входять речовини, які значно зміцнюють імунну систему – вітаміни С, PP, E, а також магній і цинк. Крім того морква є джерелом бігу-каротину, що забезпечує синтез сильного антиоксиданту вітаміну А. Експерти рекомендують вживати моркву в поєднанні з жирами.

Тим, хто хоче стати довгожителем, слід звернути увагу і на інший овоч – броколі. За рахунок високого вмісту кальцію і калію броколі допомагає зробити кістки скелета міцнішими, а, крім того, калій необхідний для підтримки здоров’я серця і судин.

Багато калію містять в собі і помідори – їх вживання нормалізує артеріальний тиск, захищає від появи серцевих захворювань.

Крім цього, сприяє довголіттю вживання болгарського перцю – лідера по концентрації вітаміну С. Також фахівці радять для продовження життя вживати баклажани, буряк і кабачки. Баклажани ефективно очищають судини та кров від «поганого» холестерину в крові, кабачки насичують організм не тільки вітаміном С, але і потужним антиоксидантом лютеїном, а буряк містить йод, який допомагає боротися з атеросклерозом і покращує загальне самопочуття.

Ще один овоч, що допомагає прожити довше, – це капуста. В капусті присутня речовина діїндолілметан, що захищає від радіації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДОЖИТИ ДО 120: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

10 СТРАВ, ЯКІ ДОЗВОЛЯЮТЬ ДОЖИТИ ДО СТА РОКІВ