Більшість тих, хто страждає жовчнокам’яною хворобою, помічають ознаки цього захворювання, проте також відомо, що людина може прожити з ним довгі роки, не відчуваючи ніяких незручностей. У багатьох випадках симптоми каменів в жовчному міхурі легко прийняти за проблеми з травленням.

У цій статті ми розповімо вам, як розпізнати жовчнокам’яну хворобу, а також про заходи, які слід вжити, щоб вилікувати це захворювання і при цьому уникнути ускладнень, які потребують серйозного лікування і часто хірургічного втручання.

Основні причини появи каменів у жовчному міхурі — підвищений рівень холестерину в крові і надмірна кількість білірубіну, одного з жовчних ферментів.

Які ж симптоми?
  • Сильний біль в грудній клітці з правого боку, який може поширитися на спину і на праве плече
  • Сильний біль в черевній порожнині (коліки в жовчному міхурі)
  • Рясна і часта блювота
  • Надмірна кількість газів
  • Печія і відрижка
  • Біль при вдиху
  • Висока температура і пітливість

Проте, вісімдесят відсотків хворих не знають, що у них є камені в жовчному міхурі, тому що захворювання ніяк себе не проявляє. На жаль, прихований перебіг хвороби — далеко не рідкість.

У разі виявлення у себе одну або кілька з описаних симптомів, які з’являються з усе зростаючою частотою і кожен раз стають сильнішими, пам’ятайте, що це цілком можуть бути камені в жовчному міхурі. В цьому випадку терміново зверніться до лікаря, щоб не отримати будь-яке ускладнення.

Ми завжди нагадуємо нашим читачам, що краще запобігти хворобі, ніж лікувати її. У разі наявності такої проблеми, як камені в жовчному міхурі, слід звернути особливу увагу на це правило. Справа в тому, що камені в жовчному міхурі можуть збільшитися до величезних розмірів, і це спровокує настільки сильні болі, що пацієнту необхідна буде термінова операція.

Також жовчний міхур може розширитися настільки, що функціонування цього органу буде серйозно порушено, і стане можливий його розрив. Таке зазвичай відбувається, коли хвороба сильно запущена. Саме з цієї причини жовчнокам’яна хвороба досить небезпечна, і якщо вчасно не почати відповідне лікування, життя пацієнта може опинитися в небезпеці.

Нарешті, якщо ви не просто підозрюєте у себе наявність цього захворювання, а вже маєте поставлений діагноз, дотримуйтесь рекомендацій лікаря і дотримуйтесь суворої дієти, щоб уникнути ускладнень. Потім вас прооперують, що допоможе позбутися від каменів і повернутися до нормального життя. Після операції ви не будете відчувати ніякого дискомфорту, а ваше здоров’я повністю відновиться. Однак для досягнення такого результату необхідно дотримуватися рекомендацій лікаря у всьому.