Людям, які пережили серцевий напад і інсульт, часто радять змінити свої життєві звички. Але краще подбати про здоров’я серця заздалегідь. Є ряд простих рекомендацій, які будуть корисні всім. Для цього будуть потрібні невеликі зміни, в першу чергу в способі життя і раціоні.

Гуляти

Почніть хоча б з коротких прогулянок. Якщо у Вашому житті практично відсутні фізичні навантаження, прогулянка-відмінний спосіб почати додавати їх.

Тренуватися

Навіть просто підняття товстої книги в твердій палітурці допоможе поліпшити тонус м’язів рук. Потім можна підвищити навантаження або записатися в тренажерний зал.

Їжте фрукти та овочі

Візьміть за правило з’їдати додатковий фрукт або овоч в день. Фрукти і овочі корисні не тільки для серця, але і для всього організму.

Правильно організуйте сніданок

Це дуже важливий прийом їжі. Намагайтеся, щоб в нього були включені фрукти і цільнозернові продукти, наприклад вівсянка, пластівці з висівками або цільнозернові тости.

Пийте менше солодких напоїв

Відмова від однієї підсолодженої газованої води або кава-латте – це мінус 100 і більше кілокалорій в день. Якщо дотримуватися цього правила протягом року, ви легко можете втратити деяку кількість зайвої ваги, що знизить ризик для серця.

Їжте горіхи

Волоські горіхи, мигдаль та інші горіхи дуже корисні для серця, відзначають фахівці Гарвардської медичної школи (Harvard Medical School). Спробуйте їсти їх замість чіпсів або печива, коли хочете перекусити, додавайте їх в салати та інші страви.

Вживайте рибу і морепродукти

Раз на тиждень їжте рибу або морепродукти замість червоного м’яса. Це корисно для серця, мозку і фігури.

Дихайте глибше

Спробуйте дихати повільно і глибоко протягом декількох хвилин в день. Це допоможе вам розслабитися. Повільне і глибоке дихання також в деяких випадках здатне трохи знизити артеріальний тиск.