Рак – одне із захворювань, якого німці бояться найбільше. Усі знають постраждалих у колі своїх друзів чи знайомих. Хороша новина: якщо ви дотримуватиметеся кількох простих правил, ви зможете значно знизити ризик розвитку раку.

“До 50 відсотків усіх випадків раку пов’язані з нездоровим способом життя. Це означає, що кожен може щось зробити, щоб запобігти цьому. Звичайно, дотримання цих восьми правил боротьби з раком не гарантує, що ви не помрете від раку. Але ви в багато разів знижуєте ризик захворювання на рак”, – каже лікар-онколог.

1. Не куріть

Чинником небезпеки номер один є і залишається тютюновий дим. На його частку припадає 19 відсотків усіх людей, у яких у 2018 році вперше діагностували рак. Численні канцерогенні речовини не тільки збільшують ризик раку легень.

“З кожною сигаретою збільшується ризик виникнення інших пухлин у ротовій порожнині та горлі, шлунку або стравоході, підшлунковій залозі, сечовому міхурі, нирках”.

2. Уникайте зайвої ваги

Чинник ризику ожиріння майже так само серйозний, як і куріння. Близько семи відсотків усіх нових випадків раку пов’язані з ожирінням. Люди, які страждають на ожиріння, підвищують ризик розвитку раку товстої кишки, стравоходу і, зокрема, раку молочної залози.

“Причиною цього є підвищене виділення гормонів інсуліну та лептину, які сприяють зростанню пухлинних клітин”.

3. Робіть фізичні вправи щодня

Зайві кілограми часто виникають через нестачу фізичних вправ. Вставайте з дивана чи офісного крісла – бажано кожні 30 хвилин: доведено, що фізична активність знижує ризик раку товстої кишки та, можливо, раку молочної залози та матки.

4. Їжте свіжі фрукти та овочі

“За оцінками вчених, близько восьми відсотків усіх нових випадків раку можуть бути пов’язані з нездоровими звичками харчування”.

Важливо з’їдати п’ять порцій фруктів та овочів, також є простим протираковим правилом. Вживання різноманітної та свіжої їжі знижує ризик виникнення раку стравоходу, шлунка, кишечника та підшлункової залози.

5. Уникайте сильно обробленого м’яса та ковбас

Ковбаса, м’ясо високого ступеня переробки та червоне м’ясо з 2015 року потрапили до списку канцерогенів. На основі спостережних досліджень вчені вивели рекомендації щодо харчування від 300 до 600 грамів м’яса та ковбас на тиждень. Для орієнтиру стейк середнього розміру важить 250 грам.

6. Пийте мало алкоголю

Два напої на день для чоловіків, один напій для жінок. У тих, хто регулярно вживає алкоголь, підвищується ризик раку печінки, а й усіх видів пухлин травного тракту. Ймовірно, це пов’язано із різними продуктами розпаду алкоголю.

7. Захистіть себе від сонця

УФ-промені відносяться до 1-ї категорії канцерогенів, як і тютюновий дим і м’ясо, що зазнало глибокої переробки.

“Для раку шкіри сонце, очевидно, є основним фактором ризику, якого можна легко уникнути. Тому завжди захищайте себе достатнім фактором захисту від сонця”.

8. Уникайте канцерогенних речовин

Деякі речі висять у повітрі. Так само, як фактори ризику навколишнього середовища: радон, тверді частинки або іонізуюче випромінювання, що виникає під час медичних оглядів. Забруднювачі довкілля можуть викликати пухлини легень, сечового міхура чи шкіри.