Коли у мене підвищується кров’яний тиск? На 140/90 чи вже на 130/80? Кардіолог пояснює які цифри ставлять під загрозу здоров’я. І чому нам слід приділяти набагато більше уваги нижньому значенню артеріального тиску.

Кожна п’ята людина не знає, що страждає на підвищений кров’яний тиск. Кожному було б важливо знати свої цінності – найпізніше до 30 років, тому що, якщо серце постійно прокачує кров через тіло із надто великим тиском, воно пошкоджує судини. Збільшується ризик атеросклерозу, а разом із ним інсультів, інфарктів та уражень нирок.

Але чого починається медична гіпертонія? Це залежить від того, чи дасть відповідь німецький чи американський лікар.

«Результати показали, що у групі з цільовим артеріальним тиском <120 мм рт. ст. було майже на чверть менше смертей і майже на третину менше серцево-судинних подій, таких як інсульти та серцеві напади. Це зниження серцево-судинних захворювань можна наочно продемонструвати статистично, що є очевидною перевагою», — пояснює лікар-кардіолог Маєвська Галина.Проте, згідно з рекомендаціями, гіпертонію обов'язково слід лікувати, щоб урятувати життя. Мільйони смертей можна було б уникнути при оптимальному лікуванні всіх, хто страждає від високого кров'яного тиску.Високий тиск чи ні? Це ідеальні цифри

Значення артеріального тиску:

  • Оптимальний: <120 мм рт.ст./<80 мм рт.ст.
  • У нормі: 120-129/80-84 мм рт. ст.
  • Підвищений: 130-139/85-89 мм рт.ст.
  • Високий артеріальний тиск 1 ступеня: 140-159/90-99 мм рт. ст.
  • Високий артеріальний тиск 2 ступеня: 160-179/100-109 мм рт. ст.
  • Високий артеріальний тиск 3 ступеня: >180/>110 мм рт.ст.
  • Ізольований систолічний артеріальний тиск: >140/<90 мм рт.ст.

Надто високе значення верхнього артеріального тиску означає

Остання категорія “ізольований систолічний артеріальний тиск” описує явище, при якому тільки верхнє значення артеріального тиску занадто високе, а нижнє знаходиться в межах норми. Найчастіше це спостерігається у людей похилого віку.

“З віком наші кровоносні судини втрачають еластичність. Якщо кровоносні судини більше не можуть розширюватися так гнучко, це призводить до підвищення кров’яного тиску”.

Відповідно, якщо значення верхнього артеріального тиску занадто високе, це може свідчити про пошкодження судин та атеросклероз.

“Незалежно від віку ризик інсульту значно зростає, якщо значення артеріального тиску систоли постійно вище 160 мм рт. ст”.

Зниження надто високого значення артеріального тиску означає

Нижньому, діастолічному значенню артеріального тиску часто приділяється замало уваги. Більш небезпечно, особливо для молодих людей, якщо цей показник надто високий. У той самий час це часто можна добре вилікувати зміною життя.

Нижнє значення є опір, який кровообіг тіла надає серцю. Будь-хто, хто регулярно займається спортом, тренує судини, і вони не реагують на навантаження, стискаючись і тим самим підвищуючи нижнє значення артеріального тиску.

Нижче значення артеріального тиску особливо реагує на стрес. Тому, щоб мати сенс, це слід вимірювати у розслабленій ситуації. Якщо значення регулярно перевищує 90 мм рт.ст., до цього слід поставити дуже серйозно.

“Особливо небезпечно, коли діастолічний тиск підвищується вночі, коли ви повинні бути розслаблені”.