Психічні розлади алкоголіків – це дуже небезпечні стани, які можуть призвести до драматичних наслідків.

Алкогольний психозАлкогольними психозами прийнято називати різноманітні психічні стани, викликані надмірним і тривалим вживанням спиртних напоїв. 

Ті чи інші алкогольні психози звичайно виникають у осіб, які страждають хронічним алкоголізмом. При постійному впливі великих доз алкоголю на органи і системи відбувається збій обмінних процесів, що в першу чергу негативно позначається на діяльності центральної нервової системи. 

Алкогольний делірій (біла гарячка)

Перед розвитком гострого алкогольного психозу у хворого, як правило, порушується сон. Можуть снитися кошмари, або людини може мучити безсоння. Крім порушень сну, людини періодично охоплює відчуття тривоги і страху. На наступний день виникають більш серйозні симптоми. Почуття страху наростає до такого ступеня, що хворому страшно залишатися самій у кімнаті, або вийти на вулицю. Час від часу людину турбують якісь шуми, яких насправді немає. Хворий починає до чогось прислухатися, здійснювати хаотичні рухи. У таких випадках рідні та близькі хворого повинні негайно викликати швидку допомогу, так як людина потребує госпіталізації. У разі якщо не вжити жодних медичних заходів, через деякий час розвивається біла гарячка, коли хворому ввижаються різні тварини, чорти та інші об’єкти. До зорових галюцинацій можуть додатися і слухові. Хворий може чути розмови істот, яких він нібито бачить. Як правило, всі ці істоти не доброзичливі до хворого, вони хочуть заподіяти йому шкоду і навіть убити.

Доктор медичних наук Ураков Ігор відзначає, що одним з явних ознак білої гарячки є тремор. – В основному тремтять повіки, кінчик язика, а також пальці рук. Через тремтячого голосу, мова хворого стає невиразною. Температура тіла може підвищитися, і в деяких випадках досягати 39-40 градусів. 

Алкогольний галюциноз

Біла гарячкаАлкогольний галюциноз – це друга (після білої гарячки) за поширеністю різновид алкогольних психозів. Під час алкогольного галюциноз хворому докучають лише слухові галюцинації. Все починається з невеликого шуму, який незабаром змінюється на виразні голоси людей. При цьому хворий знаходитиметься при ясній свідомості і нормально орієнтується в просторі. Незабаром хворий починає відповідати на голоси. Це може бути діалог з будь-ким, чи уявне дія відбувається у вигляді зборів, де голоси один за іншим звинувачують хворого і погрожують йому. Такий стан супроводжується різкими нападами тривоги і страху. Хворий намагається втекти. Нерідкі випадки, коли людина в стані алкогольного галюциноз їде далеко від свого будинку, або навіть звертається в міліцію за допомогою. 

Лікування алкогольного галюциноз зводиться до призначення нейролептичних препаратів. При сильному похмільний синдром необхідна дезінтоксикаційна терапія. Алкогольні маячні психози При абстинентному синдромі або в стані запою у алкоголіків можуть виникати різного роду маячні психози. Одним з таких є алкогольний параноїд. Хворому здається, що його переслідують, і з ним неодмінно хочуть розправитися. Майже в кожному зустрічному алкоголік бачить переслідувача. При цьому хворий придивляється до міміки оточуючих людей, їх жестах, намагається почути їхню розмову. Побачивши в комусь потенційного ворога, хворий може зробити непередбачувані дії, наприклад напад на людину, втеча, стрибки з транспорту, стрибки з вікна і навіть суїцид. 

Ще одним різновидом маячних психозів є алкогольне марення ревнощів. Переважно такий стан розвивається у чоловіків-алкоголіків, яким уже за 40. Починається все з дрібних підозр у стані сильного сп’яніння або похмілля. Проте з часом хвороба прогресує, і поведінку хворого може загрожувати його дружині. Справа може дійти до того, що чоловік починає стежити за дружиною, а потенційними коханцями стають друзі родини, або сусіди.

“Неможливо одужувати від алкоголізму чи іншій залежності замість когось. Що так, можна, – це підвищити мотивацію до одужання.” 

Життя з такою людиною дуже небезпечна, тому що в такому стані людина схильна до насильницьких дій. Рідше алкогольне марення ревнощів розвивається у жінок. Лікування подібних маячних психозів необхідно проводити в стаціонарі із застосуванням нейролептичних препаратів і проведенням протиалкогольної терапії.