Довгоочікувані травневі свята для української людини навряд пройдуть в безалкогольному режимі.

Так уже повелося, що в наших традиціях гуляти шумно, весело і нерідко з споживанням алкоголю. Цій темі присвячено багато жартів і анекдотів, вона ж оспівується або засуджується в літературних творах, вона ж не втрачає свою популярність з плином років і з плином сучасного способу життя.

Проте мало хто може дозволити собі зануритися в безодню дурманних свят безоглядно. Причиною тому і постійна зайнятість, і мода на здоровий спосіб життя.

Медичні фахівці привселюдно стверджують, що надмірне споживання алкоголю загрожує серйозними наслідками, всі з цим погоджуються, але міру визначають для себе по-різному. До вживання алкоголю українська людина рідко вдається, щоб відчути приємний смак вишуканого напою, швидше метою виступає прагнення до веселощів і нікому забуттю, а в такому випадку заходи дозволеного дуже часто змиваються. Звідси виходять коріння високого рівня алкоголізму і величезної кількості випадків, коли фактором того чи іншого захворювання стає алкогольна залежність.

Як же відзначити майбутні свята і споживаючи алкоголь, не відчувати на собі його важкі наслідки?

Віддавайте перевагу якості. Сучасна лікеро-горілчана промисловість пропонує величезну кількість алкогольної продукції, проте, такий асортимент включає в себе і вагому частину сурогатного товару. Будьте обережні, отруєння недоброякісною, дешевою, підпільною продукцією завдає організму значно більшої шкоди, ніж перебір якісного напою.

Віддавайте перевагу одного різновиду алкоголю. Ця істина стара як світ: не змішуйте алкогольні напої. Алкогольні мікси – це особлива майстерність! Створити якісний алкогольний коктейль з приємним післясмаком і щадним ефектом дано не кожному, довіртеся в цьому питанні професійним барменам, а не старому другові, з яким ви відправляєтеся на пікнік. Якщо на імпровізованому застіллі ви почали пити горілку, не переходьте на пиво; особливо небезпечним є і змішання шампанського з іншими видами алкоголю.

Знайте міру. Існує дуже тонка грань між легким дурманом і повним забуттям від алкоголю. Людина, яка піклується про своє здоров’я, може дозволити собі ковток спиртного за кожним тостом, однак, розгулювати на природі в постійному супроводі пляшки пива або ще чогось міцнішого, це явний перебір.

Ситний обід, а не голодний шлунок. Ніколи не випивайте на голодний шлунок. Це найменш щадний варіант споживання алкоголю. Алкоголь краще засвоюється і надає менш згубний вплив на організм, якщо потрапляє в шлунок після живильної і ситної їжі. Жирні сорти риби, якісно приготований шашлик, свіжі овочі та зелень – це відмінний набір продуктів для пікніка, на якому буде мати місце алкоголь.

Газовані напої та алкоголь – далеко не ідеальне поєднання. Поширеною помилкою є думка про те, що міцний алкоголь добре запивати газованою водою. Газовані безалкогольні напої виробляють відчутне навантаження на печінку, яка паралельно з тим трудиться над переробкою алкоголю. Віддавайте перевагу морсам, компотам, сокам, вони набагато краще поєднуються зі спиртними напоями.

На наступний після пікніка день виникає необхідність полегшити навантаження на організм, адже він на даний момент ослаблений витратами енергії на переробку надійшовшого всередину алкоголю. Важливо прийняти наступні відновлюючі заходи:

 • рясне пиття (вранці до 1 літра лужної мінеральної води) для відновлення водного балансу і запас мінеральних солей;
 • кілька драже вітаміну С посприяє виведенню токсинів з організму;
 • огірковий розсіл або хлібний квас містять речовини, що сприяють розщепленню алкоголю;
 • краща їжа – кухоль гарячого бульйону; не варто перевантажувати організм важкою їжею, вживання бульйону ближче до обіду допоможе організму підбадьоритися і відновити сили;
 • водні процедури – підбадьоритися допоможе контрастний душ, а якщо є можливість вивести токсини допомогою відвідування лазні або сауни, то наступний після пікніка вечір відмінно для того підійде;
 • пасивний відпочинок – не перенапружуйте організм фізичними навантаженнями на наступний після пікніка день; якщо людині настійно рекомендуються помірні фізичні навантаження, то зовсім не після галасливого застілля; наступний день краще присвятити приємній напівдрімоті, щоб організм швидко і ефективно відновився, а ще через день ви зможете повернутися до звичайного, активного дозвілля.
Топ-5 популярних помилок у період похмілля:

Похмілля

 • фізичні навантаження – якщо ви знаходите в собі сили на наступний після пікніка ранок відправитися в тренажерний зал, то ваш організм від цього тільки постраждає; енергія в такі моменти витрачається на відновлювальні процеси, не потрібно навантажувати себе ще більше; якщо ви хочете прискорити виведення токсинів допомогою потовиділення, рушайте в лазню або просто пийте багато рідини;
 • похмелитися пивом – це перший крок до затяжного запою; так одне свято тягне за собою низку застілль і про забезпечення заходів і границь мова вже не йде;
 • похмільний ранок можна проігнорувати і вести звичайний спосіб життя – дуже популярна помилка; навіть якщо у вас немає можливості провести день вдома і гарненько відпочити, пийте протягом дня багато рідини, приймайте вітамін С, не навантажуйте організм фізично і ситною їжею; влаштуйте собі розвантажувальний день , нехай навіть і не відходячи від справ;
 • похмільний ранок краще почати з чашки кави – після п’янкого вечора організму необхідна проста вода, а не доза кофеїну; кава лише ще більше зневоднює організм, бадьорість може бути досягнута і після кількох склянок свіжої прохолодної води;
 • стримувати блювотний рефлекс – багато прокидаються зранку від нудоти, але не дозволяють собі спорожнити шлунок таким чином; нудота є природною реакцією організму на токсини, що в ньому скупчуються, наш організм досить розумний для того, щоб просто смиренно відреагувати на його позиви; якщо вас нудить , піддайтеся цьому рефлексу і через кілька годин, будете почувати себе набагато легше, ніж в іншому випадку.