Питання про те, чи потрібно приймати аспірин для профілактики хвороб серця, до сих пір є предметом для дискусій серед фахівців. Тепер японські вчені з’ясували, в чому причина цього феномена.

Прийом аспірину пацієнтами, що мають фактори ризику серцево-судинних хвороб, є досить поширеною практикою. Існує чимало й тих експертів, які вважають, що профілактичний прийом аспірину марний і навіть шкідливий, тому що ці ліки збільшують ризик внутрішніх кровотеч.

Японські вчені провели дослідження, результати якого опубліковані журналом Journal of the American Heart Association. Вони розділили 14 646 чоловіків і жінок у віці від 60 до 85 років на дві групи. Учасники першої щодня пили аспірин, а в другій обходилися без цих ліків. Виявилося, що протягом періоду спостережень 58 учасників першої групи померли від хвороб серця, а з несмертельними інфарктами і інсультами зіткнулися 2,77% осіб.

Читайте також:  Названі найкращі вітаміни для кісток та суглобів

У другій групі померли 57 людей, а інфаркти та інсульти успішно пережили 2,96%. Статистично ніякої різниці між першою і другою групами виявлено не було. То чи потрібно нам відмовитися від прийому аспірину? В даний час експерти радять лікарям підходити до вирішення цього питання щодо кожного з пацієнтів індивідуально. Для деяких з них ліки можуть бути правильним вибором.

Втім, дослідження японських лікарів показало, що прийом аспірину не грає істотної ролі лише в справі первинної профілактики інфаркту. А от чоловіки і жінки, які вже перенесли інфаркт, можуть отримати користь від аспірину в якості вторинної профілактики.

Читайте також:  110-річна американка розповіла, як дожити до її віку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
АСПІРИН ПРИНОСИТЬ БІЛЬШЕ ШКОДИ ЧИМ КОРИСТІ

ВЧЕНІ СКАСУВАЛИ АСПІРИН – ВІН НЕБЕЗПЕЧНИЙ ДЛЯ ЖИТТЯ