Американські вчені заявили про небезпеку частого вживання яєць. Три яйця в день, на їхню думку, – це загроза здоров’ю серцево-судинної системи.

Доводи фахівців з США, що представляють університет Массачусетса Лоуелл, опублікував портал MedicalXpress. Вчені відзначають, що яйця як такі є корисним продуктом харчування. Їх відрізняє оптимальний баланс поживних речовин, мікроелементів, вітамінів і амінокислот. У складі яйця присутні регулює роботу нервової системи холін, біотин, фолієва кислота, селен і лютеїн, які є потужними антиоксидантами. Залізо в жовтку і білку знаходиться в органічній формі, а тому легко засвоюється організмом.

Каротиноїди, що містяться в яйцях запобігають віковій втраті зору, в тому числі катаракті, а яєчний білок за своїми властивостями перевершує рибний або м’ясний.

Але, хоча відмовлятися від вживання яєць і не варто, в їх вживанні необхідно знати міру, констатували вчені з США. Вони з’ясували, що щоденне споживання кожних додаткових 300 міліграмів холестерину на 17% збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань і на 18% – ризик передчасної смерті. Це показало дослідження за участю понад 30 тисяч осіб, за якими медики вели спостереження протягом 31 року.

Фахівці закликали не вживати яйця часто – в одному великому яйці, за їх словами, міститься до 200 міліграмів холестерину.

«Рекомендую людям відмовитися від щоденних омлетів з трьох яєць. У харчуванні важливі помірність і баланс», – висловилася співавтор дослідження Кетрін Тукер.

Раніше ми розповідали про найцікавіші факти, які потрібно знати перед покупкою яєць.