Низьковуглеводна дієта може допомогти в управлінні діабету першого типу. Це важка хронічна хвороба, при якій підшлункова залоза майже не виробляє гормону інсуліну.

Величезна кількість досліджень в області діабету пов’язана з другим типом цієї хвороби, який зазвичай розвивається в середньому віці через ожиріння і малорухливий спосіб життя. На частку діабету першого типу доводиться значно менша увага вчених, хоча ця хвороба протікає важче і зазвичай розвивається вже в ранньому дитинстві. При діабеті першого типу підшлункова заліза практично не виробляє інсуліну, так що пацієнтам необхідно кілька разів на день робити ін’єкції цього гормону. Статистика показує, що тривалість життя діабетиків першого типу, в середньому, на 10 років менше, ніж у людей, які не мають цього метаболічного розладу.

Дослідження за участю 316 осіб, включаючи 130 дітей, показало, що певні зміни в дієті здатні посилити контроль над розвитком діабету. Мова йде, в першу чергу, про перехід на харчування з низьким вмістом вуглеводів. Зазвичай батьки вкрай скептично налаштовані до низьковуглеводної дієти, так як існують побоювання, що вона призведе до небезпечно низького рівня цукру в крові або гіпоглікемії. А через неї зріст дитини буде порушений. Але результати цього дослідження показують зворотне. Вживання низьковуглеводних продуктів дітьми і дорослими з діабетом першого типу протягом двох років показав відмінні результати.

Так, середній рівень гемоглобіну A1C, який є барометром цукру в крові, впав до 5,67%. Відзначимо, що рівень A1C нижче 5,7% вважається нормальним, а його перевищення понад 6,5% дозволяє діагностувати діабет. При цьому жодних затримок із зростанням у дітей, які дотримуються низьковуглеводну дієту, виявлено не було. Втім, дослідження було чисто спостережливим, а не рандомізованим, тому не можна говорити про встановлені причини і наслідки.

Джерело: МедікФорум