Британський гематолог Панайотіс Коттаридіс назвав 5 ознак смертельного раку крові, які найбільш часто ігноруються людьми. Доводи експерта призвело видання Express.

Існує кілька різних типів раку крові, однак найбільш поширеними з них є лімфома, мієлома та лейкома. В останньому випадку розвиток захворювання відбувається дуже швидко, але симптоми схожі з іншими недугами, що призводить до неправильно поставленого діагнозу.

«Рак крові розвивається в результаті аномалій всередині клітин крові, що впливає на імунну функцію організму. Гострий лейкоз особливо небезпечний, на жаль, часто діагностований занадто пізно через ігнорування ознак», – пояснив Панайотіс Коттаридіс.

Одним із симптомів онкологічного захворювання є втома, яка часто розглядається як прийнятний побічний ефект сучасного життя. Не можна залишати без уваги погане самопочуття особливо після відпочинку. Зазвичай у пацієнтів з лейкемією присутні незрозумілі синці. Це пов’язано з переповненістю кісткового мозку білими кров’яними клітинами, що інгібують вироблення тромбоцитів.

Читайте також:  Куріння підвищує ризик інфаркту у молодих

Ознакою смертельного захворювання є кровоточивість, що включає в себе не тільки ротову порожнину, ніс, але і виділення з кишечника, інших органів. Звернути увагу варто і на больові відчуття в кістках, які посилюються і не проходять. Рецидивуючі інфекції можуть бути також ранньою ознакою лейкемії, так як організм не виробляє зрілі білі кров’яні клітини, які борються з інфекцією.