Якщо ви приймаєте знеболювальні частіше одного разу на тиждень, то ваш мозок може звикнути до їхнього ефекту. І рано чи пізно таблетки вам перестануть допомагати. Тому від головного болю спочатку варто спробувати позбутися іншими способами.

Фахівець-невролог Дер’я Улудюз розповіла, які методи вам можуть допомогти при головному болі. Так ви позбавитеся проблеми без ліків.

Прикладання льоду до скронь. Цей спосіб буде ефективним, якщо у вас біль пов’язаний з мігрень. Коли ви прикладаєте до скронь лід, судини головного мозку звужуються. Це допомагає позбутися болю. Щоправда, якщо біль у вас викликана напругою, то варто прикладати гарячий компрес.

Сонцезахисні окуляри. Світло також може провокувати появу головного болю. Тому корисно на сонці носитиме темні окуляри, а вдома замінити лампи білого кольору на жовті.

Обв’язування голови. Як і при прикладанні компресу, у цьому випадку звужуються судини та зменшується біль.

Сон. При надлишку або нестачі сну ви можете зіткнутися з головним болем.

Кава. Кофеїн допоможе звузити судини та полегшити біль. Але якщо ви станете в день вживати більше 300 мг кофеїну, то голова у вас хворітиме вже через брак цієї речовини. Максимум варто пити 150 мг кофеїну на добу.

Масаж. Але у 20-30% людей він лише посилить біль, а у 70% – зменшить. Вважається, що найефективніше масажувати 10 хвилин крапки в області скронь, між бровами та коренем носа, середину чола між бровами, потилицю зліва та справа.

Звільнення від шуму. Спокійна ситуація точно зменшить біль.

Прогулянка на свіжому повітрі. Особливо ефективна вона буде, якщо ви при цьому регулярно будете робити фізичні вправи.

Вода. Головний біль цілком може сигналізувати про нестачу води.