З’ясувалося, що ранні симптоми старіння можна виявити у віці, який у наш час ще вважається «молодістю». При цьому в людини можуть бути відсутні глибокі зморшки або шаркающая хода – але, тим не менш, його показники організму будуть свідчити про те, що в організмі вже запущений процес старіння.
 

Дослідники з США стверджують, що старіння людини починається з того, що старіє її мозок, – а запуститися цей процес може у віці, коли ще немає і 50-ти. Зокрема, автори дослідження (співробітники каліфорнійського університету UCLA) встановили, що у деяких людей старіння бере початок в 39 років.
 
Наукова група нейрофізіологів, очолювана доктором Джорджем Барцокісом, висунула гіпотезу про те, що в 39-річному віці вже можуть бути зафіксовані перші симптоми старіння мозку, з якими пов’язане старіння всього організму взагалі. Один з таких симптомів – менш активне вироблення мієліну, речовини, з якої формується оболонка нервових волокон.
 
Зниження вироблення мієліну означає, що нервові клітини виявляються більш уразливі перед ризиком ушкодження. Дефіцит мієлінового покриття нейронів викликає ослаблення рухових і розумових можливостей людини. Також відомо, що ураження мієлінової оболонки призводить до такого страшного захворювання, як розсіяний склероз.
 
Той факт, що вже в 39-річному віці в організмі людини може порушитися вироблення мієліну, був виявлений фахівцями в ході експертментів. У групу піддослідних вченими були відібрані люди від 23 до 80 років. Завдання для добровольців полягало в тому, що вони повинні були постукувати вказівним пальцем протягом десяти секунд. Крім цього, експертами проводилося сканування мозку піддослідних.
 
Самі вчені зізналися, що отримані результати їх здивували. Раніше вважалося, що мієлінова оболонка нервових волокон підтримується організмом все життя. Однак дане дослідження показало, що це не так – після 39 років вже спостерігається недостатньо повний рівень мієліну, що веде до негативних змін в роботі нервової системи, наприклад, до таких, як ослаблення пам’яті і зниження концентрації уваги.
 
Відзначимо, що в більш ранніх дослідженнях на цю тему доводило, що, старіння мозку починається в 45-49 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАЗВАНА НАЙКРАЩА ДІЄТА ПРОТИ СТАРІННЯ

ДОЖИТИ ДО 120: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

ТИПИ СТАРІННЯ І МЕТОДИ БОРОТЬБИ З НИМИ