Вживання цих продуктів допомагає зберегти активність і тонус людям у зрілому віці, вважають західні фахівці.

Одним з таких продуктів експерти називають яблуко. Регулярне вживання яблук за їх словами дає омолоджуючий ефект. Справа в тому, що антиоксидантні речовини флавоноїди і поліфеноли, що містяться в цих фруктах, здатні гальмувати активність окислювальних процесів у організмі людини. Крім того, ці сполуки сприяють поліпшенню роботи серця настільки, що регулярне вживання яблук може вважатися ефективною профілактикою хвороб серцево-судинної системи. Також яблука покращують травлення, роботу підшлункової залози і печінки, сприяючи своєчасному виведенню з організму усього зайвого і збереженню нормального балансу мікрофлори в кишечнику – це в свою чергу позитивно відбивається на зовнішності, кольорі особи і гладкості шкіри.

Читайте також:  Зв'язок між пропуском сніданку і головними болями виявили вчені

Ефект омолодження може виробляти і вживання буряка, бурякового соку. Буряк підвищує витривалість організму завдяки вмісту фолієвої кислоти, яка сприяє створенню нових клітин. Також буряк стимулює роботу головного мозку і захищає від розвитку вікових дегенеративних процесів. Буряк називають овочем краси – він нормалізує артеріальний тиск, покращує настрій, очищає нирки і печінку, позитивно впливає на перистальтику кишечника і обмін речовин, знижує рівень цукру в крові, стимулює ріст волосся і нігтів.

Тим, хто хоче довго виглядати моложаво, буде дуже корисно вживати страви з желатином, який багатий «білком молодості» колагеном. Завдяки желатину поліпшується стан шкіри, зв’язок, волосся і нігтів, м’язової тканини. Амінокислоти, що містяться в складі желатину, є джерелом енергії для організму, зміцнюють серцевий м’яз, благотворно впливають на розумову діяльність.

Читайте також:  Вживання лимонного соку може сприяти зниженню тиску: результати дослідження

Четверте місце в списку продуктів молодості займає полуниця. Дослідження британських учених з Warwick Medical School показали, що при регулярному вживанні полуниці в організмі людини активізується білок Nrf2, який збільшує вміст у крові антиоксидантів і знижує рівень ліпідів і холестерину. Стигла полуниця містить багато міді, яка стимулює вироблення колагену в шкірі. Також в полуниці міститься дуже багато фруктових кислот, особливо саліцилової і яблучної, що прискорюють оновлення клітин шкіри і володіють протизапальним ефектом.

Продуктом проти старіння є і маслини. Їх плоди очищають організм від токсинів, допомагають виводити солі важких металів. Дуже корисні маслини літнім людям: кальцій, який міститься в їх складі, благотворно впливає на кісткову тканину. Різні жирні кислоти маслин (олеїнова, стеаринова, пальмітинова) знижують рівень холестерину в крові, сприяючи очищенню судин.

Читайте також:  Три головні правила довгого та здорового життя назвали вчені

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News