Вчені провели експеримент, який доводить , що людині важливо приймати їжу днем , в період максимальної активності , а не вночі . Біологи дійшли висновку , що манера їсти ночами призводить до порушень в роботі біологічного годинника , викликаючи небезпечні метаболічні збої і провокуючи запалення.

На підставі експерименту дослідники зробили висновок , що активність клітин жирової тканини співвідноситься з режимом біологічних годин. Днем жир запасається і витрачається організмом в здоровому режимі , і жирна їжа завдає менше шкоди . Подібний ефект , на думку фахівців , пов’язаний з дією біологічних годин – генів , які регулюють витрату і накопичення жиру після прийому їжі клітинами – макрофагами. Ці гени працюють в клітинах з різною інтенсивністю в різний час доби , « відключаючись » ночами і « включаючись » з приходом дня . Їжа ночами , при непрацюючому біологічному годиннику в типі клітин – макрофагів , призводить до розвитку несприятливих процесів в жировій тканині , виникненню метаболічного синдрому та ожиріння.
 
Під час експерименту мишей переводили на надмірне харчування з кормом , доступним в будь-який час . В результаті макрофаги в їх жировій тканині ставали запаленими і одночасно псувався біологічний годинник , що швидше призводило до порушення метаболізму і сильного ожиріння. « Макрофаги – клітини імунної системи , але якщо вони знаходяться в жировій тканині , там від їхньої активності залежить перетворення білого жиру в бурий , накопичення чи « спалювання » жиру. Коли макрофаги створюють запалення в жировій тканині , накопичення жиру посилюється » , – пояснили цей процес біологи .
 
Отримані ними дані говорять про те , що клітини жирової тканини можуть «знати» про час доби – і залежно від цього організм засвоює жир. Їжа ночами небезпечна тим , що не тільки змушує жирову тканину накопичуватися , але і запускає запалення в жирових клітинах , що призводить до різних патологій жирообміну . У всіх мишей , які їли ночами , надлишок поживних речовин викликав несприятливі зміни в макрофагах , що знаходяться в їх жировій тканині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НІЧНИЙ ГОЛОД: ПРИЧИНИ, НАСЛІДКИ

ЛІКАРІ РОЗПОВІЛИ, СКІЛЬКИ ПОТРІБНО ЇСТИ ОВОЧІВ І ФРУКТІВ