Котлети, біфштекси і сир повертаються в меню. Вживання непереробленого червоного м’яса і молочних продуктів знижує ризик інфаркту, інсульту або передчасної смерті.

М’ясні і молочні продукти начебто червоного м’яса і сиру корисні для нашого здоров’я, а тому їх потрібно поступово включати в дієту людини. Дослідники з канадського Університету Макмастера з’ясували, що поряд з фруктами, овочами та рибою неперероблені тваринні продукти істотно знижують ризик людини зіткнутися з інсультом, інфарктом або передчасною смертю. Такі результати дослідження з участю 218 000 чоловік.

Раніше вчені неодноразово пов’язували жирну дієту, яка дуже поширена в США і Західній Європі, з хворобами серця. Проте останнє за часом дослідження припустило, що насичені жири зовсім не настільки шкідливі для здоров’я, як це здається. Результати даного дослідження справедливі для людей з самих різних куточків планети, оскільки вони отримані на основі інформації з 50 країн. В цілому, за учасниками дослідження спостерігали протягом 25 років, ретельно фіксуючи всі епізоди інфарктів, інсультів, а також вік на момент смерті. Природно, оцінювалася і дієта людей.

Результати показали, що високоякісні раціони, що включали неперероблені продукти тваринного і рослинного походження, знижують ризик хвороб серця. Крім того, цей дієтичний план зменшує ймовірність передчасної смерті з будь-яких причин. А ось перероблене м’ясо начебто улюблених в нашій країні ковбас, сосисок, шинки, бекону і тому подібних продуктів все-таки шкідливе для здоров’я.

Джерело: МедікФорум