Зв’язок між болями в спині і кліматичними коливаннями набагато більш сумнівні, ніж це здається багатьом людям. До такого висновку прийшли австралійські вчені, вивчивши інформацію, отриману від тисячі своїх співгромадян. Схоже, ще один забобон опинився на межі викриття.
 

Австралійські дослідники зібрали і проаналізували інформацію про тисячі жителів міста Сідней – тих, хто звертався до лікаря зі скаргами на раптові болі в спині. Зрозуміло, частина пацієнтів з суглобовим і м’язовим болем була впевнена – як і багато, відзначимо, українці – що всьому виною капризи погоди. Вчені, проте, не змогли розділити цю впевненість.
 
Порівнявши погодні умови в момент, коли пацієнти відчували гострі болі в спині та попереку, з тими, що спостерігалися за місяць до цих болів, вчені не змогли виявити ніякого зв’язку. Були запитані дані про погоду в трьох регіонах континенту від Австралійського бюро метеорології: температура, вологість, атмосферний тиск, опади, напрямок вітру. Жоден з цих показників не корелював безумовним і явним чином з скаргами на болі в спині.
 
За одним, мабуть, винятком: дуже сильні пориви вітру, відзначають дослідники, дійсно кілька збільшували шанси на виникнення неприємних відчуттів в області спини та попереку. Втім, і цей ефект межує зі статистичною похибкою.

«Наші результати спростовують думку, що певні погодні умови збільшують ризик болю в попереку, – заявив доктор Стівенс з Сіднейського університету. – Необхідні подальші дослідження про вплив погоди на симптоми фиброміалгії, ревматичного артриту та остеоартриту ».

Цікаво, що за даними ВООЗ, практично кожен землянин хоча б раз відчував біль у попереку. Вважається, що він – один з найпоширеніших скелетно-м’язових болів на планеті. Раніше публікувалися дані, що в будь-який момент часу на болі в попереку скаржиться мало не третина населення земної кулі.

Читайте також:  Вейпінг може спричинити сильне запалення навіть у здорових людей

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
15 НАТУРАЛЬНИХ ЗАСОБІВ ВІД БОЛЮ В СПИНІ

ФІЗИЧНІ ВПРАВИ ДЛЯ ХРЕБТА