Лікування зубів і ясен в державній поліклініці нерідко асоціюється з болем і неприємними процедурами. Неприємні дитячі спогади про зубних лікарів посилюються застарілим обладнанням і не найсучаснішими технологіями. Не дивно, що багато хто воліє лікуватися у приватного стоматолога, де «не боляче, швидко, комфортно і без черги». Послуги стоматолога в приватній клініці недешеві. Але нерідко значний рахунок – не стільки наслідок необхідності лікувати вас, скільки бажання приватного стоматолога заробити на пацієнті. На які хитрощі може йти лікар, щоб «розвести» вас на гроші?

Надання неповної інформації

Припустимо, ви прийшли в приватну стоматологічну клініку з метою лікування карієсу. Вам називають вартість цієї послуги стоматолога, і якщо цифра вас влаштовує, ви йдете на прийом до лікаря. Але на виході сума може виявитися набагато більшою. Виявляється, вам «забули» сказати, що складання плану лікування, знімок, медикаменти, знеболюючий укол і т.д. не входять до вартості лікування.

Читайте також:  Основные аспекты выбора виниров для улучшения улыбки
Гіпердіагностика

Більшість з нас, звичайно ж, не розбирається в стоматологічних діагнозах. Тому недобросовісний приватний стоматолог може сказати вам, що у вас не карієс, а пульпіт. Просто тому, що лікування пульпіту обійдеться дорожче, ніж лікування карієсу. Пульпіт є показанням до депульпіровання і на такий зуб рекомендується встановити керамічну коронку. А це додаткова дорога процедура і послуга стоматолога.

5 хитрощів приватного стоматолога: як на вас заробляють гроші

Маніпуляції з вартістю витратних матеріалів

У розпорядженні приватних стоматологів є дорогі імпортні матеріали і дешевші вітчизняні аналоги гідної якості. «На око» пацієнт не може визначити виробника пломби. Як же упевнитися, що вам поставили саме те, за що ви заплатили? Не соромтеся попросити доктора показати вам упаковку матеріалу перед пломбуванням зубів.

Залякування

Цей прийом приватних стоматологів схожий з гіпердіагностикою, але його масштаби солідніші. Наприклад, ви прийшли в клініку з метою лікування та пломбування зубів, в яких самі побачили проблеми. Але після обстеження вам повідомляють, що ваша ситуація дуже складна, потрібно проводити повне лікування зубів і ясен. А при лікуванні всього рота «оптом» ви отримаєте знижку. В результаті без необхідності пацієнту можуть перелічити п’ять, сім зубів або навіть всі відразу. Заляканому пацієнту доведеться за все це платити, навіть якщо, принаймні, частина цих зубів були здоровими спочатку.

Читайте також:  Роторасширители стоматологические: назначение, виды и особенности

5 хитрощів приватного стоматолога: як на вас заробляють гроші

Єдиний план лікування

Буває, що існує тільки один спосіб вилікувати хворий зуб. Але найчастіше компетентний лікар може скласти кілька планів лікування, з використанням різних методик і матеріалів. Якщо приватний стоматолог наполегливо пропонує вам єдиний план лікування без варіантів, то, можливо, він некомпетентний або зацікавлений в найбільш вигідній для себе методиці.

5 хитрощів приватного стоматолога: як на вас заробляють гроші

Як не попастися на виверти приватного стоматолога?

Було б несправедливо і неправильно підозрювати всіх приватних лікарів в бажанні нажитися на пацієнтах і сумніватися в їх компетенції. Але від зустрічі з «лікарем-бізнесменом» ніхто не застрахований. Щоб не дозволити йому нечесно заробити на вас, пропонуємо вам скористатися наступними правилами:

  • Відвідайте 2-3 приватних стоматолога, щоб дізнатися різні думки. Консультація коштує значно дешевше, ніж лікувальні послуги стоматолога. Тому простіше оплатити кілька консультацій, ніж подальше непотрібне лікування зубів і ясен;
  • Будьте сучасним пацієнтом. Вивчіть свою проблему і способи її лікування;
  • Задавайте доктору більше питань і вимагайте відповіді на них. Просіть його показати знімки, матеріали для пломби і т.д.
Читайте також:  Основные аспекты выбора виниров для улучшения улыбки

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СУЧАСНІ МЕТОДИКИ КОРЕКЦІЇ ЗУБІВ

КРОВОТОЧАТЬ ЯСНА? ПРИЧИНИ, СИМПТОМИ, ЛІКУВАННЯ

ЗАПАЛЬНІ ПРОЦЕСИ В ЗУБАХ І ЯСНАХ: ЯК ВРЯТУВАТИ ЗУБИ