ГоловнаНовини Здоров'яЧим небезпечна звичка гризти нігті

Чим небезпечна звичка гризти нігті

Звичка гризти нігті небезпечна не тільки зіпсованим манікюром, але і куди більш сумними наслідками. Серед них можна скасувати такі недуги, як сальмонела, кишкова паличка, діарея і навіть болі в шлунку.

гризти нігтіПід нігтями людини накопичується велика кількість потенційно небезпечних для нашого організму бактерій. Зазвичай ми знищуємо їх за допомогою мила, але якщо у людини є шкідлива звичка гризти нігті, то ці бактерії потрапляють в ротову порожнину, а звідти разом зі слиною добираються і до травної системи. Тут вони зустрічають найбільш ідеальне для себе середовище.

За даними американця Річарда Шера з Weill Cornell Medical College, який спеціалізується на допомозі людям, звиклим гризти нігті, найчастіше через данну звичку в організм людини проникають бактерії з групи enterobacteriaceae – сюди входять ті мікроорганізми, які викликають сальмонелу і кишкову паличку. Також подібні бактерії часто стають причинами гострих шлунково-кишкових інфекцій, що призводять до болів в шлунку і діареї.

Читайте також:  Шість цікавих фактів про відмінності жіночого мозку від чоловічого, які ви могли не знати

На цьому небезпека звички гризти нігті не вичерпується. Річард Шер говорить про ризик розвитку інфекції під назвою паронихія, при якій бактерії проникають в організм через крихітні порізи на пальцях, що викликає запалення нігтьових валиків. Лікування пароніхії хірургічне та досить болісне, так як рани необхідно розкривати для видалення гною. Також застосовуються антибіотики і протигрибкові препарати.

Ще однією загрозою для любителів гризти нігті є папіломавірус людини, що поширюється від пальців до рота і викликає появу бородавок, а також хвороби ясен. Перемогти цю шкідливу звичку дуже нелегко. Шер рекомендує наносити лаки на нігті, які мають дуже неприємний присмак.

Читайте також:  4 найкорисніші властивості гострих приправ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДІАГНОСТИКА ЗДОРОВ’Я ПО НІГТЯХ

ВІТАМІНИ ДЛЯ НІГТІВ

БІЛІ ПЛЯМИ НА НІГТЯХ – ЩО РОБИТИ?