Звичка гризти нігті небезпечна не тільки зіпсованим манікюром, але і куди більш сумними наслідками. Серед них можна скасувати такі недуги, як сальмонела, кишкова паличка, діарея і навіть болі в шлунку.

Під нігтями людини накопичується велика кількість потенційно небезпечних для нашого організму бактерій. Зазвичай ми знищуємо їх за допомогою мила, але якщо у людини є шкідлива звичка гризти нігті, то ці бактерії потрапляють в ротову порожнину, а звідти разом зі слиною добираються і до травної системи. Тут вони зустрічають найбільш ідеальне для себе середовище.

За даними американця Річарда Шера з Weill Cornell Medical College, який спеціалізується на допомозі людям, звиклим гризти нігті, найчастіше через данну звичку в організм людини проникають бактерії з групи enterobacteriaceae – сюди входять ті мікроорганізми, які викликають сальмонелу і кишкову паличку. Також подібні бактерії часто стають причинами гострих шлунково-кишкових інфекцій, що призводять до болів в шлунку і діареї.

На цьому небезпека звички гризти нігті не вичерпується. Річард Шер говорить про ризик розвитку інфекції під назвою паронихія, при якій бактерії проникають в організм через крихітні порізи на пальцях, що викликає запалення нігтьових валиків. Лікування пароніхії хірургічне та досить болісне, так як рани необхідно розкривати для видалення гною. Також застосовуються антибіотики і протигрибкові препарати.

Ще однією загрозою для любителів гризти нігті є папіломавірус людини, що поширюється від пальців до рота і викликає появу бородавок, а також хвороби ясен. Перемогти цю шкідливу звичку дуже нелегко. Шер рекомендує наносити лаки на нігті, які мають дуже неприємний присмак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДІАГНОСТИКА ЗДОРОВ’Я ПО НІГТЯХ

ВІТАМІНИ ДЛЯ НІГТІВ

БІЛІ ПЛЯМИ НА НІГТЯХ – ЩО РОБИТИ?