Літо – це не час для хвороб. Дізнайтеся, як запобігти появі ряду захворювань, які найчастіше турбують в літній час.

Спекотні дні влітку нерідко провокують розвиток безлічі захворювань. Висока температура навколишнього середовища, активне сонце і підвищена ймовірність зневоднення організму призводять до порушень в різних органах і системах організму. У даній статті ми розповімо про найбільш часті захворювання, які найчастіше виникають влітку.

Головні болі і мігрені

Якщо у вас є схильність до головних болів і мігрені, то спекотна погода може стати для вас по-справжньому нестерпною. Найчастішим провокуючим фактором розвитку головного болю в літній час є зневоднення. Тому стежте за своїм питним балансом. Жінкам у спекотні дні рекомендується випивати 8-10 склянок, а чоловікам можна 10-12. Якщо заповнення рідини не тамує біль, то скористайтеся болезаспокійливими препаратами. Також уникайте перебування під сонячними променями в період з 11 до 16 годин. Обов’язково використовуйте головні убори.

Тепловий удар

Тепловий удар – «класичне» літнє захворювання, яке може привести до смертельного результату, якщо хворому вчасно не надати допомогу. Виникає тепловий удар при сильному перегріві тіла. Симптомами теплового удару можуть бути прискорений пульс, ускладнене дихання, висока температура тіла і втрата свідомості.

Щоб виключити ймовірність настання теплового удару необхідно уникати тривалого перебування під сонцем в період з 11 до 16 годин. Носіть світлий одяг, який покриває все тіло. Обов’язкове носіння головного убору. У спекотну погоду варто пити багато води і уникати важких фізичних навантажень.

Пітниця

Пітниця – це червоний висип, який з’являється внаслідок надмірного впливу вологи і тепла на шкірні покриви. Пітниця може розвинутися внаслідок засмічення спітнілих залоз. Якщо у вас є схильність до даної проблеми, то уникнути появи висипу можна, посипавши проблемні місця кукурудзяним крохмалем, спеціальною присипкою (тальком) або ж використовуючи лосьйон. Якщо пітниця не проходить протягом двох тижнів, то слід звернутися до лікаря. Для запобігання появи висипки рекомендується регулярно приймати ванни.

Харчові отруєння

Гострі кишкові інфекції – це ще одна «річна» проблема. Через високу температуру продукти псуються набагато швидше, ніж в будь який інший час року. Багато хто з нас не знають, що навіть холодильник не завжди рятує продукти від псування. Особливу небезпеку становлять м’ясні вироби (ковбасні вироби), які беруться на пікнік. Майте на увазі, що м’ясним виробам вистачає й кількох годин тепла для того щоб в них почався процес гниття і розмноження бактерій. Тому ретельно стежте за свіжістю продуктів. Відмовтеся від ідеї купувати продукти про запас. Частіше мийте руки і ні в якому разі не вживайте в їжу немиті фрукти та овочі. Зелень слід ретельно промивати.

Грибкова інфекція

Грибкова інфекція на ногах особливо турбує людей в літній час. Грибок може спричинити за собою появу тріщин, вростання уражених нігтів, що призводить до сильних болів і ускладнює ходу. Найчастіше грибкова інфекція нижніх кінцівок турбує хворих на цукровий діабет або хворобою кровоносних судин. Також грибок нерідко зустрічається серед солдатів, спортсменів та осіб, що виконують важку фізичну роботу.

Для того щоб уникнути появи грибкової інфекції, ноги слід регулярно мити і провітрювати. При наявності грибка слід використовувати протигрибкові препарати місцевої дії. У деяких випадках хворому призначаються препарати системної дії у вигляді таблеток. Підбирайте зручне і добре вентильоване взуття. Шкарпетки повинні бути зроблені з бавовняного трикотажу і бути пористими.

Хвороби горла

Якщо ви вважаєте, що хвороби горла бувають тільки восени і взимку, то глибоко помиляєтеся. Як не дивно, але саме в спекотне літо люди найчастіше страждають від запальних захворювань горла. А всьому виною холодні напої і морозиво, які зазвичай вживаються саме в літній час. Крім того, в жарку погоду бактерії розмножуються набагато швидше, тому хвороба розвивається стрімкіше.

Щоб запобігти розвитку запалення в горлі уникайте вживання дуже холодних (крижаних) напоїв, а морозиво їжте з обережністю, попередньо прогріваючи його в ротовій порожнині, перед тим як проковтнути. Якщо ви контактуєте з близькими, хворіючими фарингітом або ангіною, то для профілактики слід прополоскати горло рослинними антибактеріальними настоянками. У профілактичних цілях полоскати горло рекомендується кожні кілька годин протягом 2-3 днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ПЕРЕЖИТИ ГРОЗУ?

10 ПРАВИЛ КОРИСНОГО ЧАЮ

КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОЛУНИЦІ