Дізнайтеся, як правильно діагностується і лікується таке важке захворювання, як рак гортані.

Головні вороги – тютюн і алкоголь

Рак гортані – важке захворювання, що характеризується наявністю злоякісних утворень на тканинах гортані. Якщо розглядати всі випадки захворювання на рак, то рак гортані складає 2% від їх загального числа. Переважно цією недугою страждають чоловіки – в 8 разів частіше, ніж жінки.

Вважається, що це захворювання в основному розвивається у відповідь на тютюнопаління та надмірне вживання алкоголю. У курців і любителів спиртних напоїв клітини гортані поступово видозмінюються, що обумовлює початок передпухлинного процесу. Однак найчастіше такий стан не переходить у рак, і якщо відмовитися від шкідливої ​​звички, то такий передраковий стан тканин може зникнути.

Симптоматика

Найпоширенішими симптомами раку гортані є наступні:

  • зміна в голосі, наприклад, хрипота або осиплість;
  • біль у горлі, який не проходить;
  • біль у вусі;
  • кашель;
  • утруднення або біль при ковтанні;
  • припухлість або пухлина на шиї;
  • втрата ваги.

При виявленні у себе подібних симптомів потрібно обов’язково звернутися до лікаря, який може направити на проходження діагностики цієї недуги.

Найчастіше відчуття стороннього тіла буває при запальному процесі слизової гортані. Але необхідно виключити новоутворення.

Діагностика

Рак гортаніДля початку (як і при будь-яких інших захворюваннях) лікар опитує хворого, і робить певні висновки виходячи з скарг пацієнта. Після чого лікар приступає до огляду: перевіряє наявність припухлості на шиї, стан лімфатичних вузлів та щитовидної залози.

Огляд гортані здійснюється методом ларингоскопії. При непрямій ларингоскопії лікар поміщає в горло хворого дзеркальце невеликого розміру. У такому випадку може виникнути блювотний рефлекс. Тому щоб уникнути блювоти ротова порожнина попередньо обприскується анестетиком.

Пряма ларингоскопія полягає в тому, що хворому через носовий хід або ротову порожнину вводиться тонкий гнучкий ларингоскоп, за допомогою якого лікар може оцінити стан стінок гортані та голосових зв’язок.

За допомогою комп’ютерної томографії вдається отримати серію рентгенівських знімків гортані, оцінити розміри пухлини, а також її поширеність по лімфатичним вузлам. Для більш детального дослідження також застосовується і магнітно-резонансна томографія (МРТ).

Для постановки остаточного діагнозу проводиться біопсія, при якій відбирається маленький шматочок гортанної тканини, або проводиться пункція пухлини.

Лікування

Променева терапія дозволяє істотно сповільнити ріст пухлини або знищити її зовсім. Сьогодні застосовується 2 види такої терапії – зовнішня і внутрішня променева терапія. Зовнішня променева терапія полягає в тому, що на пухлину пацієнта направляються промені. У разі внутрішньої променевої терапії радіоактивні речовини вводяться в навколишні з пухлиною тканини (або прямо в пухлину) за допомогою трубок, голок або катетерів.

Той чи інший метод променевої терапії застосовується в залежності від стадії та типу захворювання.

Для більшої ефективності променевої терапії застосовуються радіосенсибілізатори – речовини, які підвищують чутливість злоякісної пухлини до променевої терапії.

За допомогою хірургічного втручання видаляється пухлина, а також деякі частини гортані та прилеглих органів: надгортанник, голосові зв’язки, частина гортані, щитовидна залоза (або її частина). Хірургічна операція, це основний метод лікування при будь-якій стадії раку гортані.

Хіміотерапія – метод лікування, при якому в організм хворого вводяться цитостатичні препарати, що знищують пухлинні клітини або сповільнюють ріст пухлини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
РАК ЛЕГЕНІВ

РАК ПЕЧІНКИ