Пробудження – це не просто початок нового дня. Організму потрібно налаштуватися і це не просто слова. Дослідники давно з’ясували, чого не можна робити відразу після пробудження, щоб не порушувати необхідні хімічні процеси в мозку. Їх порушення може спричинити різні наслідки. Від негативних емоцій до розвитку серйозних хвороб.

Наприклад, не можна вставати відразу після пробудження. Лікарі рекомендують заводити будильник на 10-15 хвилин раніше і витратити цей час на те, щоб просто полежати. Пояснюється це наступним чином. У момент сну кровообіг людини сповільнюється і деякі органи, і навіть частини тіла, можуть бути не насичені киснем, щоб здійснювати фізичні навантаження. А для того, щоб стояти на ногах необхідно прикладати чималі зусилля, хоча вони здаються нам не такими значними.

Друга помилка – увага до гаджетів. Після пробудження сучасна людина відразу ж може уткнутися в телефон, планшет або ноутбук, однак робити цього не можна. Вночі очі перебували в розслабленому стані і їм потрібно дати близько півгодини, щоб вони нормалізували кровообіг і прийшли в тонус.

Ранкова кава стала для багатьох людей справжнім ритуалом, проте цей напій може привести до неприємних наслідків. Дієтологи рекомендують вживати її не раніше ніж через годину після сніданку, оскільки на голодний шлунок кава діє негативно, дратуючи стінки шлунково-кишкового тракту і провокуючи печію.