Чи можна при простатиті займатися сексом? Напевно таке питання задають собі багато чоловіків, які страждають на хронічний простатит. Відзначимо, що при простатиті сексом займатися не тільки можна, а й треба!

Не секрет, що при простатиті у чоловіка можуть виникати проблеми в інтимній сфері. Так, запалена передміхурова залоза сприяє зниженню статевого потягу і ерекції. Правда, варто відзначити, що такі явища простежуються не завжди, і часто проблеми в інтимному житті при простатиті носять психологічний характер, коли чоловік сам починає сумніватися у своїх можливостях.

Але якщо при хронічному простатиті з ерекцією і лібідо все гаразд, чи можна займатися сексом, і як часто це варто робити?

Секс – ліки від простатиту

Як відомо, запалена простата потребує регулярного масажу для позбавлення від застійних явищ. Скорочення тазової мускулатури при еякуляції вважаються прекрасним масажем простати. Виходить, що секс при хронічному простатиті необхідний для поліпшення діяльності передміхурової залози. Нормальне статеве життя може вважатися одним з ключових компонентів в комплексній терапії простатиту.

А ось утримання від сексу шкодить чоловікові, оскільки призводить до застійних явищ в передміхуровій залозі, що тільки сприяє загостренню запального процесу.

Простатит і секс

Як багато і з ким?

Почнемо з того, що ніяких «нормативів» в статевому житты не існує. При хронічному простатиті сексом можна займатися стільки ж, скільки і до розвитку захворювання.
 
Інша справа, з ким займатися сексом? Лікарі тут одностайні і радять мати статеві контакти лише з одним партнером. Безладний, а тим більше незахищений секс при простатиті може сильно нашкодити чоловікові. Нова порція патогенних (і умовно-патогенних) мікробів може тільки погіршити перебіг хвороби.

Крім того, невідомо, чи здатний простатит у чоловіка викликати у жінок будь-які розлади. Оскільки в переважній більшості випадків причиною простатиту є бактеріальна інфекція, то існує ймовірність того, що мікроорганізми можуть «перекочувати» з чоловічого організму в жіночий.

Ну і нарешті, якщо ви тривалий час з тих чи інших причин утримувалися від статевих зв’язків, то лікарі рекомендують альтернативу сексу – мастурбацію. Безумовно, мастурбація не забезпечує такого ж скорочення тазової мускулатури, як повноцінний секс, але явно краще, ніж нічого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗАГОСТРЕННЯ ХРОНІЧНОГО ПРОСТАТИТУ

ПРОСТАТИТ І СЕКСУАЛЬНЕ БАЖАННЯ

ХРОНІЧНИЙ ПРОСТАТИТ І СТАТЕВА ФУНКЦІЯ